Casper Kamera başlatılamıyor hatası çözümü

Windows 10 laptop kullanmaktayım kamera başlatılamıyor yazısı cıkıyor ve  kameranın düzgün bir şekilde baglı oldugundan emin olun yazıyor.aygıt yöneticisinden güncelleme yaptım işe yaramadı.Resminide ekledim.

http://i.hizliresim.com/RQZOLj.png

kemal2580 kemal2580 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Klavye üzerinden kamera kapatılmış olabilir mi?

    Klavyeniz üzerinde üzerinde kamera simgesi olan bir tuş var mı?

    Eğer varsa FN tuşu ile birlikte bu tuşa basın. Bazı laptoplarfa FN + F10 tuşu veya FN + F11 tuşu kamerayı açıp kapamak için kullanılır.

    Bir de laptop marka ve modelini belirtirseniz iyi olur. Aynı zamanda aygıt yöneticisinde kameranız düzgün şekilde tanınmış mı onun da ekran görüntüsünü koyarsanız iyi olur.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

    • casper kullanmaktayım kemal2580 7 yıl önce
    • klavyede kamera tuşu yok kemal2580 7 yıl önce
    • http://i.hizliresim.com/znkJGg.png aygıt yöneticisi kemal2580 7 yıl önce
    • @kemal2580 laptop'un modeli nedir? Daha önce kamera çalışıyor muydu? Burada görünen Windows 10 varsayılan kamera sürücüsü yüklenmiş. Kameranın kendine ait bir sürücüsü yok mu? hakan 7 yıl önce

    @hakan'a ilaveten, windows güncellemelerini yaptınmı? Eğer eksik güncellemeler varsa ondanda olabilir (2 Ağustos büyük güncellemesi sonrası bazı PC'lerde böyle bir problem oluşmuştu. Yeni güncellemelerle problem düzeltilme yolunda).

    Belki bir sebeple güvenlik duvarı veya antivirüs engellemeside olabilir. Windows güncellemelerinin tamamlanması çözüm sağlamazsa güvenlik duvarı ve antivirüs kapatılarakta/durdurularakta denenmelidir.

    Ama en kolay ve pratik çözüm Sistem Geri Yükleme ile sağlanabilir (Eğer problem Windows büyük güncellemesi kaynaklı değilse bu çözüme başvurulabilir):

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)