Casper Laptop Açılmıyor

Yaklaşık 5 yıl öncr aldığım Casper marka laptopum açılmıyor. 2 gün önce format attıktan sonra oyunları yüklemek için 2 gün aralıksız çalıştırdım ve bu sabah aniden kapandı. Bu arada batarya bozuk olduğu için direk şarja takıp kullanıyorum. Formattan 1 gün sonra da elektrikler  1 saniyeliğine gidip geldi ve laptopum kapandı ama donrasında sorunsuz bir şekilde açıldı. Bu sabah kendiliğinden kapandıktan sonra güç tuşuna bastım, işlemci fanları çalıştı 3 sn sonra, ekrana hiçbir şey gelmeden kapandı. Dizce ne yapmalıyım?

nohci7 nohci7 (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Casper zaten dandik bir PC markası ve sen onu çok hor, çok sorumsuz kullanmışsın. Bu halde laptopta ciddi bir donanım problemi meydana gelmiş olabilir. Eğer güç düğmesine basıldığında  PC'nin çalıştığını (daha doğrusu güç beslemesi olduğunu) gösteren power led yanmıyorsa, önce uyumlu başka bir besleme/şarj adaptörü temin edilerek onunla çalıştırılması denenir. Bundanda sonuç alınmazsa bir teknik servise başvurmaktan başka çare kalmaz; normal bir PC kullanıcısı için bu böyledir.

    Geçmiş olsun.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sağolasın kardeşim sorun güç kaynağındaymış :) nohci7 7 yıl önce
    • Geçmiş olsun. temmuz 7 yıl önce