Casper Nirvana 15 6 Boot takılma sorunu

Pc açıldığında Boot menüde kalıyor.4 seçenek oluyor:

1.ATAPI CD:Slimtype DVD A DU8A5SH.

2.ATA HDD5:TOSHİBA MQ01ABF050

3.PCI LAN:

4.Windows Boot Manager

ne yapabilirim bir çözüm varmı tab a basıp enter a bastığımızda bios menüye giriyor ekstradan

gorkemsrn58 gorkemsrn58 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS'ta önce f9 ve enter, sonra f10 ve enter yaparsın. Sonra PC açılırken yine Boot Menü'de kalırsa önce 2 ve daha sonra (2 ile açılmazsa) 4 seçimleriyle açmayı denersin.

    Eğer sabit disk bozulmadıysa, BIOS'ta sabit disk görülebiliyorsa ve/veya boot dosyaları bir hasar falan görmediyse (elbette windowsta sağlam halde ise) açılacaktır.

    Belirttiklerimi bir uygula bakalım.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      sanırım disk bozulmuş 2 ye tıkladığımda bir takılma cızırtı sesi geliyor. Benim eski taşınabilir harddiskim vardı bir gün takıldı yine böyle götürdüğümüzde bilgisayarcıya tamir edemiyiceğini söylemişti

      gorkemsrn58 gorkemsrn58 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Disk bozulduysa yapacak birşey olmaz. Yani yenisini alıp takmak dışında.. Üzüldüm, geçmiş olsun. temmuz 6 yıl önce