Casper Nirvana Laptop Açılmıyor

Casper nirvana laptobumda flash ile veri aktarırken aynı gün içinde 4 5 kez dondu bende mecburen güç düğmesine basarak kapatmak zorunda kaldım. Ardından bilgisayarı açmaya çalışırken ekranda casper yazısı gelip gitmemeye başladı. Dün gece açık bıraktım bir umut açılır diye ama değişen bir şey olmadı. Başına böyle birşey gelen varsa yardımcı olabilirse sevinirim

ownslaughter ownslaughter (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows açılmıyorsa önce kurtarma dvd veya usb gerekli kurtarma medyası nasıl oluşturulur windows nasıl kurtarılır aşağıda anlattım

    Microsoft orjinal sitesinden işletim sistemini indirebilirsiniz indirdikten sonra ister DVD veyaUSB ye yazdırın bilgisayarı yeniden başlatın bilgisayarınızın bios tuşuna basın biosa girdikten sonra sizin format medyanızı görrünür ok işaretleri ile üzerine gelin entra basın medyanız açılınca ileri tıklatın onar tıklatın gelişmiş seçenekler burda sistem geri yükletme komut isteminden windowsu onarma seçenekleri var ( not ) bu hazırladığınız medya ile format atabilirsiniz aynı zamandada kurtarma medyası olarakta kullanabilirsiniz

    Windows 10 indirme aracı mediacreationtool :burdan indirin

    ________________________________________________
    Windows 8.1indirme aracı mediacreationtool :burdan indirin

    ________________________________________________
    Windows® 7 için:iso dosyası  burdan indirin

    _____________________________________________________________________________________________________________
    DVD ye yazdırmak için iso programı :burdan indrin

    USB flash bellek yazdırmakiçin rufus programı burdan indirin
    ________________________________________________________________________________________________________________________
    Marka - Model    Boot Menüsü Kısayol Tuşu    BIOS Giriş Tuşu
    ______________________________________________________________________________
    Acer Aspire 5742G    F12
    Acer Aspire E1-521    F12
    Acer Aspire 6935G    F12 (BIOS'tan bu özelliği açmak gerek)    F2
    Acer Aspire 5733Z    F12
    Asus N56VZ    Esc
    ASUS N550JK    Esc    F2
    Asus K53SD    Esc    F2
    Asus X550LN-XO007D    Esc    F2
    Asus X550VC        F2
    Casper Nirvana TW8    F12
    Casper CN / CKY    F12, F2
    Casper CBL    F7
    Casper CND    Esc
    Chiligreen        F2
    Dell    F12    F2
    ECS H61H2-M2    F7    F2
    Exper Ultranote Q5V-730    Esc    F2
    Fujitsu Lifebook AH531    F12    F2
    Gigabyte G41MT-S2P    F12
    HP    F10, Esc, F9
    HP Pavilion g6-1070et    F9
    Lenovo G560    F12

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Dediğinizi deneyeceğim hocam inşaallah olur

      ownslaughter ownslaughter (1)