Casper Via V5 şarj sorunu

Casper telefonumun şarj aleti bozuldu. Yeni bir -çok kaliteli olmayan- şarj aleti aldım normal bir şekilde dolduruyor telefonu ama şarjım telefonu kullanırken çok çabuk bitiyor telefon boştayken ise hiç gitmiyor. Sebebi nedir acaba bataryada bir sorun var mıdır yoksa şarj aletini mi değiştirmem lazım.

yusufcb yusufcb (30)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şarj aleti ile ilgili sadece iki değer var: Volt ve Amper. Kaliteli şarj aletlerinde tek fark kullanılan malzemenin kalitesidir.  Volt USB bağlantı konnektörü kullanan tüm aletlerde aynıdır. Amper değişir. Bu da sadece şarj süresini uzatır. Düşük amper'li olanlar daha yavaş şarj eder. Li-on pillerde yavaş şarj daha iyidir.

    Bu sebepten Casper via 5 bataryası çabuk bitiyorsa sorun bataryada olabilir. Ya da kullandığınız bir uygulama aşırı batarya kullanmaya başlamıştır. Öncelikle mümkünse telefonunuzu sıfırlayın. Sorun düzelmezse o zaman yeni batarya düşünebilirsiniz.

    murat murat (12492)