Casus yazılım telefonumdan bilgi çalmış mı nasıl öğrenebilirim?

Merhaba ben casus yazılım ile ilgili videonuzu izledim sanırım benim de başıma geldi birkaç gün önce telefon kapali dururken bir konusma sesi geldi ssonrasinda galeride dururken anlamsız bir bildirim geldi ve sonra gitti tesadüf diye düşündüm bugün de wp profilim kaldırıldı kendiliğinden sonra şüphelenip telefonu fabrika ayarlarına çevirdim sonrasında da yeşil kare kare bir ekran görünüp durdu. Sizin verdiğiniz tüm uygulamalara arattım bir risk görünmedi ama benim merak ettiğim şu ya sıfırlamadan önce vardiysa ve bilgilerim resimlerim vb alındıysa ben bunu nasıl öğrenebilirim servisde bu konuda yardımcı olunur mu ya da kim olur derdim şuan olup olmaması değil bilgilerim alındı mı fotoğraflarim sifrelerim bunu nasıl öğrenebilirim

kullanici568469 kullanici568469 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefondaki her şüpheli hareketi Casus yazılım diye nitelemek doğru değil. " yeşil kare kare bir ekran görünüp durdu" gibi durumlar genelde teknik bir sorunun işaretidir. Casus yazılımlar genel olarak sistemde kendilerini gizlemek, telefon kullanıcısının  durumu fark etmemesini sağlamak üzerine kurulu bir işleyişe sahiptirler.  Arkaplanda sürekli çalıştıkları için aşırı pil kulllanıma sebep olabilirler ki bu en büyük göstergelerinden biridir.

    Telefonunuzda casus yazılım varsa ve bilgileriniz çalındıysa bunu anlamanız mümkün değil. Bir de telefonu sıfırlamışsınız zaten. Telefon servisleri bu konuda bilgi sahibi değiller ya da yeterince bilgileri yok. Bu sebepten size faydası olmaz.

    Kriminal inceleme yapan firmalar var. Onlardan destek alabilirsiniz.  Telefonunuzda casus yazılım kalıntısı veya casus yazılım var mı yok mu bunu inceleyip size söyleyebilirler.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

      Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim peki ben bu firmalara nereden ulaşabilirim bildiğiniz önerebileceginiz güvenilir bir kriminal firma var mıdır fiyatları çok uçuk mudur? Kusura bakmayin uğraştırdigim için tekrardan teşekkür ederim ilginiz için

      kullanici568469 kullanici568469 (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Önerebileceğim yok. Google'a kriminal telefon inceleme yazarsanız çıkacaktır. Fiyatları yüksek tabi normal servise göre. Çünkü insanlar kritik durumlarda bu hizmeti alıyor ve inceleme işlemi uzun sürebiliyor. Basitçe "şurayı kontrol edin", "buraya bakın anlarsınız" gibi bir durum söz konusu değil maalesef. murat 1 yıl önce