Casus yazılım veya keylogger bulaşırsa hangi programlar bana yardımcı olabilir?

Keylogger veya bircok bilgilerimi alan bir virüs tarzi olay yasarsam hangi siteler ve uygulamalar yardımcı olur?

kerizkullanici kerizkullanici (1)
2 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kaspersky ve Malwarebytes programları yardımcı olur.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (582)
    2 ay önce cevaplandı

      Birdan fazla antivirüs, antimalware yazılımı ile sıra ile taramanda fayda var.

      Mesela önce Malwarebytes kur bilgisayarını onunla tara. Sonra onu bilgisayarından kaldır.

      Dr.Web CureIt! yükle. Dr.Web ile bilgisayarı tarat.  Bu şekilde bir kaç antivirüs ile tarama yap.  Güvenlik amaçlı bir firewall yüklemende de fayda olur. Böylelikle portlarını kontrol altında tutarsın.  Mesela ZoneAlarm Free Firewall ücretsizdir ve kullanımı kolaydır. Antivirüs uygulamaları keyloggeri bulamasa bile ZoneAlarm Free Firewall portları kontrol eder ve dışarı bilgi sızmasını ya da dışardan pc ne erişimi engeller.

      murat murat (12547)
      2 ay önce cevaplandı