Catalyst Control Center Command Line Interface hatası

Bilgisayarım açıldığında Catalyst Control Center Command Line Interface çalışmayı durdurdu  hatası alıyorum. Bu hatadan sonra ATI Catalyst Control Center  kapanıyor.

Catalyst Control Center Command Line Interface hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Catalyst Control Center Command Line Interface çalışmayı durdurdu hatasının çözümü:

    Catalyst Control Center Command Line Interface hatası Windows .Net veya ATI sürücülerindeki bozulmalardan kaynaklanır. .Net Framework veya ATI sürücülerinde bir veya daha fazla dosya zarar görürse, hatalı .Net Framework sürümü yüklenirse bu sorun ortaya çıkabilir.  Bu hata ATI ekran kartı bulunan sistemlerde ortaya çıkmaktadır.

    Windows 7 ve daha eski işletim sistemlerinde karşılaşılan Catalyst Control Center Command Line Interface hatasının çözümü için önce ekran kartı sürücü ve yazılımları sonra .Net Framework yazılımı kaldırılmalıdır.

    Catalyst Control Center Command Line Interface hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri yapın:

    1. Çözüm için ilk olarak ATI sürücülerini kaldırmak, temizlemek gerekiyor. Bunun için Denetim Masası > Programlar ve Özellikler (Program Ekle/kaldır) bölümünden ATI ile ilgili tüm sürücüleri ve yazılımları kaldırın.
    2. Display Driver Uninstaller programı buradan indirin.
    3. Display Driver Uninstaller programında Clean And Restart butonuna basın.
    4. Daha sonra buradan Microsoft .NET Framework Repair Tool programını indirin ve çalıştırın.
    5. İndirmiş olduğunuz NetFxRepairTool.exe uygulaması .Net framework ile ilgili sorunları giderecektir.
    6. Daha sonra ATI sürücü indirme adresinden en güncel Ati sürücülerini indirin ve yükleyin.

    Bu işlemler sonrasında Catalyst Control Center Command Line Interface hatası çözülecektir. İşlemler sırasında sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenebilir. Catalyst Control Center Command Line Interface çalışmayı durdurdu hatası artık bilgisayar açıldığında karşınıza gelmeyecektir.

    murat murat (12492)