.cbz uzantısı nedir? .cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

.cbz uzantısı nedir?

.cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Telefonumda .cbz uzantılı dosyaları nasıl açarım?

Tabletimde .cbz uzantılı dosyaları nasıl açarım?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .cbz uzantısı nedir?

    .cbz bir sıkıştırılmış dosya formatıdır. Bir tür zip dosyası olarak düşünebilirsiniz.

    Çoğunlukla çizgi roman dosyalarının uzantıları .cbz olur. İndirdiğiniz çizgi roman dosyalarının .cbz veya .cbr uzantılı olduğunu göreceksiniz. Çizgi roman dünyasında sıkça karşılaşılan .cbz dosyaları bir çok çizgi roman okuma programı ile açılabilir.

    .cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    Windows .cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    Windows bilgisayarlarda .cbz uzantılı dosyaları açmak, çizgi roman okumak için bir çok kullanışlı program vardır. Ancak bunların arasından önerdiğimiz ve ücretsiz olan CDisplay programıdır.

    CDisplay indir linkinden CDisplay indirebilirsiniz. Kurulumu oldukça kolaydır.

    Mac .cbz uzantılı dosyalar nasıl  açılır?

    Mac bilgisayarlarda .cbz uzantılı dosyaları açmak için kullanılan programlar arasından önerdiğimiz ve en kullanışlı olan Calibre programıdır.

    Calibre indir linkinden Calibre programını indirebilirsiniz.

    Android telefon, tablette .cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    Çizgi romanları Android telefonunuzdan veya tabletinizden okumak isteyebilirsiniz. Bu konuda, .cbz dosyalarını açmak için elbette uygun bir uygulama geliştirilmiş. En kullanışlısı Perfect Viewer uygulamasıdır. Android telefonunuz veya tabletinizde Google Play marketten indirebilirsiniz. Veya Perfect Viewer indir linkinden de Perfect Viewer uygulamasını indirebilirsiniz.

    IOS telefon, tablette .cbz uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    iPhone, iPad gibi IOS işletim sistemi kullanan bir telefon,tablet kullanıyorsanız sizin çizgi roman okumanız için, .cbz uzantılı dosyaları açmanız için bir kaç uygulama geliştirilmiş. Bu uygulamalardan bazıları Chunky Comic Reader ve Comics Plus'tır. Ücretsiz olan uygulamaları AppStore üzerinden indirebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)