CCleaner Chrome geçmiş sorunu

Windows 10 kullanıyorum. CCleaner ile temizlik yapıyorum mozilla geçmişini filan silebiliyorum ama chrome geçmişi sildiği halde chrome'de geçmiş kısmı aynen kalıyor. Silinmiyor. Chrome'u  kaldırıp yenıden yükledim olmadı. CCleaner Chrome ayarlarını değiştirdim, CCleaner silip yeniden yükledim ama geçmişi silmiyor. Cu chrome CCleaner  sorunu mudur yoksa farklı bi durum mu var. bilen varsa cevap verebilirmi?...teşekkür ederim

kerimcan25 kerimcan25 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    chrome / ayarlar / tarayıcı geçmişi ( enbaştan ) seçeneğini seçin

    CCleaner ayarlarını aşağda resimdeki gibi ayarlarsanız tamamdır

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      cevab için teşekkur ederim ama tarayıcı geçmişi en baştan olarak ayarlı zaten...anlamadığım cclaner temizlik yapınca mozilla geçmişini siliyor chrome geçmişinde siliyor yani ayrıntılarda gösteriyor sildiğini ama chromeye gelip bakınca geçmiş aynen duruyor....bugün chromu yeniden kadırdım bi daha yükledim ama cclaner ile chrome geçmişi silinmiyor....

      kerimcan25 kerimcan25 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • CCleaner ücretsiz olanmı pro olanımı pro olanı ise resimdeki gibi yaparsanız silinmesi gerekir candan 8 yıl önce

      Cleaner Google Chrome geçmişini silmiyorsa bunun sebebi, Google Chrome üzerinde gmail ile oturum açmanız ve Google Chrome geçmişinizin Google tarafında sunucuda saklanıyor olması.

      Google Chrome cloud yani bulut tabanlıdır. Google Chrome geçmişi, eğer Chrome'da Google hesabınız ile oturum açtıysanız, Google sunucularında saklanır. Yani bilgisayarınızda saklanmaz.

      Google Chrome bilgisayarınız ile sunucuda tuttuğu veriyi eşleştirir. Cleaner geçmişi silse bile sunucudan geri gelir.

      Çözüm için eşleştirmeyi kapatabilirsiniz:

      1. Google Chrome menüden ayarlara gidin.
      2. Oturum açın altında google Chrome uygulamasında oturum aç'ı tıklayın.
      3. Gmail bilgilerinizi girin.
      4. Açılan küçük pencerede ayarlara tıklayın.
      5. Gelişmiş senkronizasyon ayarlarında Geçmişi'in işaretini kaldırın.

      Yukarıdaki işlem Cleaner ile Google geçmişi silinmiyor sorununa çözüm değilse aşağıdaki işlemi yapın.

      Google Chrome içinde arka plan uygulamalarının çalışmasına izin veren bir ayar var.

      1. Google Chrome menüden ayarlara gidin.
      2. Gelişmiş ayarlra tıklayın. Sayfanın en altındadır.
      3. Daha sonra sistem başlığında Google Chrome kapandığında arkaplan uygulamaları çalıştırmaya devam et işaretini kaldırın.

      Bu iki işlemden biri çözüm olacaktır.

      hakan hakan (15409)
      8 yıl önce cevaplandı

      • teşekkürler cevab için hakan bey...cclaner ücretsiz sürümünü kullanıyorum ve bu sorunla ilkkez karşılaştım...dediğiniz gibi oturum açıp gelişmiş senkronizasyon kısmından geçmişi kaldırıp denedim ama sorun çözülmedi...ben oturum açarak hiç bağlanmadım chromede...ama iki email hesabım var her ikisiylede oturum açıp gelişmiş senkronizasyon kısmından gerekli ayarı yaptım ama sonuç yine olmadı.....ve en sonda chrome kapandığında arkaplan uygulamalarını çalıştırmaya devam et seçeneğindeki tik kısmından denedim...oda olmadı..tiki yeniden koyup denedim olmadı....claner geçmişi siliyor ama birşekilde ne oluyorsa geçmiş geri geliyor....mesela chrome indirme geçmişini , form bilgilerini siliyor ama geçmişi silmiyor...tuhaf bi durum...chromu ben iki kez kaldırdım denetim masasından...acaba başka türlü kaldırmakmı gerek...chrome komple nasıl kaldırılır bilmiyorum ben denetim masasından kaldırdım yeniden yükledim olmadı....bugün cclaneri sildim eski sürümü yükledim oda olmadı....başka ne yapabilirim onuda bilemiyorum.... kerimcan25 8 yıl önce
      • Açıkcası bunlar dışında olasılık gelmiyor aklıma. Google Chrome'u sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Sıfırladıktan sonra yukarıdaki işlemleri yapmayı deneyebilirsiniz. hakan 8 yıl önce
      • sıfırla işlemini yaptım ama olmadı..chromu komple kaldırmak için denetim masasından kaldırmak yeterli oluyormu? kerimcan25 8 yıl önce
      • AppData altındaki C:\Kullanicilar\[kullaniciAdi]\AppData\Local\Google klasörünü de silmeniz lazım hakan 8 yıl önce
      • bu sefer oldu hakan bey...google dediğiniz yerden de kaldırdım sonra tekrar indirdim kurdum oldu...şimdi geçmişi silebiliyorum cclanerle...teşekkürler cevaplarınız için.....iyi günler olsun... kerimcan25 8 yıl önce