ccleaner ile internet geçmişi temizleme

arkadaşlar Ccleaner isimli programla geçmiş silicem internet geçmişime dair bilgisayarımda hiç bir dosya kalmasını istemiyorum bu yüzden kayıt defterini temizleyeceğim bi zararı olurmu nasıl yapmalıyım söylermisiniz

sistem:Windows8.1

şimdiden teşekkürler

pc:Lenovo G510

kerem52 kerem52 (37)
9 yıl önce sordu

  • Kerem, seni şimdi hatırladım. Seni ebeveyinlerine şikayet etmek lazım. :-) Bu arada beni ikinci defa kullanmış oluyorsun. :-) temmuz 9 yıl önce
  • yok abi ne kullanması ya annemle idia ya girdikte babana bilgisayarı kurcalatır girdiğin siteleri buldururum oyun oynuyosan yasaklarım dedi zaten baba mbilgisayar sisteminden pek anlamaz girer araba bakar yada facebook mynet falan o yüzden tmm bulsun dedim garantiye almak için :D kerem52 9 yıl önce
  • :-) temmuz 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

CCleaner güvenilir bir programdır. Eğer resmi sitesinden ( https://www.piriform.com/ccleaner ) download ederek kurduysan güvenerek kullanabilirsin. Kaldıkı registry optimasyonu sırasında yedek alma seçeneğide var. Bir aksilik olması halinde registry önceki haline getirilebiliyor. Ama ben yıllardan beri kullanırım ve hiç registry yedeklemedim, hiçte bir problemle karşılaşmadım bu program ile ilgili olarak. Ama internet geçmişini falan temizlemek konusunda çok fazla güvenme. Zira bu konu ile ilgili olarak tam temizleme yapmaz. Bunun için sana başka bir program tavsiye edeceğim ve şansına bu program Giveaway of the Day sitesinde yarın saat 10:00'a kadar ücresiz (lisanslı) olarak dağıtılmakta. Fırsatı kaçırma derim:

Privacy Eraser Pro 3.5.4 (tıkla ve download et)

Veya Kerem, hiç programla falan uğraşma;

Chrome geçmiş temizleme:

Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde Chrome menüsünü tıkla Chrome menu

  1. Geçmiş'i seç
  2. Tarama verilerini temizle düğmesini tıkla
  3. Açılan menüde indirme geçmişinin ne kadarını silmek istediğini seç. Tarama geçmişinin tamamını temizlemek için en baştan seçeneğini belirle
  4. "Tarama geçmişi" de dahil olmak üzere, Chrome'da temizlemesini istediğin verilerin kutularını işaretle, bence hepsini işaretle
  5. Tarama verilerini temizle düğmesini tıkla

 İnternet Explorer gözatma geçmişini temizleme:

               1.  Ctrl+Shift+Del tuş kombinasyonu ile Gözatma Geçmişini Sil arabirimini aç

               2. Sol taraftakı kutulardan silmek istediklerin işaretleyerek seç, bence hepsini işaretleyerek seç

               3. Arabirim alt kısmındaki Sil düğmesini tıkla

Veya alttaki video bağlantısını tıkla ve öğren:

İnternet Explorer'da Gözatma Geçmişini Silme (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

  • bu verdiğiniz programdan virüs çıkmaz demi? kerem52 9 yıl önce
  • Çocuğum, ben sana hiç virüslü dosya verirmiyim :-) temmuz 9 yıl önce
  • Normalde 80 Dolar fiyatla satılan bir programdır ve şansına bugün için bedava dağıtılmaktadır. temmuz 9 yıl önce
  • çok saolun ama nasıl silicem browser geçmişini onu bulamadım :D başka bi soru açimi onun için kerem52 9 yıl önce
  • Kerem, ben kendime kurmadığım için bilemiyorum. Benim gizli işlerim yüzünden kimseden korkum yok :-) Bu sebeple tarif edemiyorum. Kullanamıyorsan programı kaldır istersen. Ben mesajıma ek ile program kullanmaksızın internet browser geçmişlerini temizleme tariflerini yazdım. Onları öğren ve uygula, en iyisi.. temmuz 9 yıl önce
  • abi o yazdıklarını ben 5 sene önce yapıyodum :D ama yindede saol hemde çok saol yardımın dokundu kerem52 9 yıl önce
  • Sende sağol kolay gelsin :-) temmuz 9 yıl önce

Bende Ccleaner adlı programı kullanıyorum.Kayıt Defteri hatalarını çözüp,yedek olarakta bırakmana gerek yok.

*Sorunlar İçin Tara! > Seçili Tüm Sorunları Çöz!

yolunu izleyerek halledebilirsin.

O zaten Firefox/Google Chrome/Internet Explorer adlı tarayıcıların geçmişini siliyor,bundan da şifreler etkilenmiyor.

ahmetsamil ahmetsamil (268)