CD'nin Otomatik Çalışmasını Engellemek

Bilgisayara CD taktığımda otomatik devreye girip çalışıyor. Otomatik çalışmasını nasıl engelleyebilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayara CD Takıldığında Otomatik Devreye Girmesini Engellemek

    Bilgisayarınıza yeni bir CD taktığınızda onun otomatik çalışması sizi rahatsız ediyorsa yapmanız gereken şunlardır

    ˙·٠٠•● Çözüm Önerisi ●•٠٠·˙
    Başlat / Çalıştır açın gelen ekrana Regedit yazıp Tamam’a basın ve açılan ekranda aşağıdaki yolu izleyin
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Servi ces / Cdrom
    anahtarı altında sağ tarafta
    AutoRun” Şeklinde bir dize bulunur Üzerini çift tıklayın değer
    olarak “0” girin. Böylece CD’nin devreye girmesini engellemiş olursunuz

    lion lion (595)