CD-ROM Yerini Kapatmak Ve Devre Dışı Bırakmak

cd-rom yerinin kapatırsam veya devre dışı bırakırsam bilgisayara zararı olur mu acaba? Ya da kasanın içindeki cd koyma yerindeki kabloları çıkartsam olur mu?

emrah666 emrah666 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DVD/CD-ROM sürücülerini devre dışı bırakmak bilgisayarınıza zarar vermez. Ayrıca eğer istiyorsan CD-ROM kablolarını söküp yerinden çıkarabilirsin.

     DVD/CD-ROM sürücülerini nasıl devre dışı bırakılır?

    1. Denetim Masasını açın. Donanım ve Ses yazısına tıklayın.
    2. Aygıtlar ve Yazıcılar başlığı altında bulunan Aygıt Yöneticisine girin.
    3. Aygıt Yöneticisi penceresinde DVD/CD-ROM sürücüleri başlığı altında sürücünüz olacak. Sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

    DVD/CD-ROM sürücülerini devre dışı bıraktığınızda taktığınız cd veya dvd bilgisayarınız tarafından görünmez. Tekrar kullanmak isterseniz aynı yol ile etkinleştirebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)