Cd ye resim atarken dvd arızalandı

Cd ye resim atarken resim atma işlemi gereğinden çok fazla sürdü ve o yeşil çizgi hiç ilerlemedi, bende sonunda iptal i tıkladım ve bir daha dvd ye hangi cd yi koyduysam cd yi okumadı ve hatta hiç görmüyor cd yi . Sizce ne olmuş olabilir ? Dvd mi bozuldu yoksa programla ilgili bir durum mu ?

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DVD sürücünüzün arızalanmış olması elbette bir ihtimal.

    Diğer bir ihtimal ise DVD sürücünüzün lensinin kirlenmiş olabileceği.

    Bunun için piyasade bulunan CD/DVD lens temizleyicileri deneyebilirsiniz.

    Bazı modellerde okuyucu lens görünür şekildedir. Yumusak bir bez ile veya bir pamuk parcası ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

    Bazı modellerde erişebileceğiniz noktada değildir. Eğer kullandığınız bilgisayar Laptop ise muhtemlen DVD sürücüyü açtığınızda  lensi göreceksiniz nazikçe temizlemeyi deneyebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)