Cd/Dvd ye Usb olmadan Windows 7 kurulumu nasıl yapılır?

Başlıktanda görüldüğü gibi yapmak istediğim şey açık ve net. Birkaç video falan gördüm nette daemon tools üzerinden iso ile falan birşeyler yapıyorlar herhangi bir şekilde Cd/Dvd ye Usb olmadan Windows 7 kurulumu  yapılabilir mi mümkün mü diye birde size sormak istedim cevap bekliyorum

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 7'i USB ve DVD olmadan kurmak mümkün.

    1. Windows 7 kurulacak bilgisayarın diskini başka bir bilgisayara takın.
    2. Diski NTFS olarak formatlayın.
    3. Windows 7 ISO dosyası içinden şu klasörleri HDD'ye kopyalayın:
      Boot
      Sources
      Bootmgr
    4. Komut isteminini yönetici olarak çalıştırın.
    5. Daha sonra komu komutları uygulayın: Buradaki U harfi, Windows yüklenecek sürücü harfini temsil ediyor.
      diskpart
      list disk
      select disk U
      list partition
      select partition U
      active
      exit
      U:\boot\bootsect.exe /nt60 U:
    6. Daha sonra HDD'yi kendi bilgisayarına takın.
    7. BIOS ayarlarını yapın.
    8.  Her şey yolunda gittiyse ekranda "Windows is loading files" (Windows dosyaları yüklüyor) yazısı çıkacaktır.
    9. Windows'u normal olarak kurun. Kesinlikle kurulum sırasında biçimlendirme yani format yapmayın.
    10. Kurulum bittikten sonra Windows ve R tuşlarına basın.
    11. Açılan pencereye msconfig yazın.
    12. Boot / açılış sekmesinde Windows Setup ifadesini seçin ve silin.
    13. Daha sonra yeniden başlatın.
    14. İlk aşamada kopyaladığınız klasörleri silebilirsiniz.

    Bu şekilde Windows 7'yi USB veya DVD olmadan kurabilirsiniz.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    1. Windows 8 ve üstü işletim sistemlerinde usb veya dvd olmadan format atılabliyor windows 7 denmedim mrb uefi ise bu mümkün olabilir nasılmı iso dosyasını winrar ile açın setup dosyasına çif tıklatın kurulum başlar
    2. Yöntem bilgisayara hiç format atılmadı ise orjinal hali ise zaten çok daha kolay bıos tuşuna basın sıfırla seçeneğini kullanın fabrika ayarlarına döner yani işlatim sistemi sıfırlanmış olur
    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler nizi666 7 yıl önce

    Alttaki anlatım uzmanım net'en @forjest paylaşımıdır. Çok alakalı olmayan bir başlık altında paylaşıldığı için link vermek yerine o konu muhtevasındaki sadece bu alakalı paylaşımı buradaki konuya doğrudan kopyala-yapıştır şekliyle aktarıyorum.

    NT6 HDD HARDDİSK'TEN KURULUM YÖNTEMİ:

    Bir çok Windows Sürümünü HDD Üzerinden Yükleyebilirsiniz. Program Windows Vista/7/8/8.1 Sürümlerine Destek Veriyor. Yapmanız Gereken Herhangi Bir Yerel Disk İçerisine Örneğin D Diski İçerisine Windows Dosyalarını Çıkarmak ve Programı Çalıştırıp Yüklemek. Sisteminizi Yeniden Başlattığınızda HDD Yükleme Seçenekleriyle Karşı Karşıya Kalıyorsunuz Zaten.

    1.) Elinizde işletim sistemine ait ISO kalıbı ve içeriği yok ise,Takılı olan CD-DVD'den verileri üstteki yönergeleri izleyerek diskten kurulum yöntemini kullanabilirsiniz.C diski harici orn D:\E:\ Portition'lara sahip değilseniz windows'un disk yönetiminden C:\ diskinizi 20-25 GB kadar küçültüp disk alanı ayırın,ayırdığınız bu disk alanına ( orn: D:\ ) diski ayırmış olduğunuzu varsayalım.Elinizdeki diskte bulunan Win7 sistemine ait tüm dosyaları bu ayırdığınız disk'e copy<>past edin.

    Disk içerisindeki,copy past edeceğiniz dosyaların muhtemel benzer olacağı görünümü.

    [Elimdeki Win7starter'dan aldığım Ekran görüntüsü]

    2.) II.Aşamada kurulum için NT6HDD'ten yükleme dosyasını çalıştırıp Sistem kurulumu için start verin.İşlemler öncesi mevcut sisteminizde Administrator yönetici haklarına sahip olduğunuzdan emin olmak,işlemlerin sorunsuz rahat ve akıcı olması açısından defender,hassas ve güçlü modlara alınmış antivirüsleri deaktif bırakmanızda fayda var koruma protect uygulamalar işlem sırasında engellemeler çıkarabilir işlem yaptırtmayabilirler bilgi olarak düşeyim dedim.

    3.) Win7Homebasic CD'si içerisindeki dosyaları masaüstüne klasör dizin içine kopyalayın setup'tan kuruluma geçin.

    NT6 HDD 'ten işletim sistemi yükleyicisini indirmek için -| BURADAN! |-5MB

    Zip içeriğine + Portable olarakda eklendi her ikisinide kullanabilirsiniz zaten boyutu düşük olan uygulamalar.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)