cdn.adnxs.com kaldırma

Eğer Chrome, Internet Explorer veya Firefox ile internette gezinirken  cdn.adnxs.com  adresi üzerinden pop-up pencereler ile reklamlar görüyorsanız muhtemelen bilgisayarınıza istenmeyen bir yazılım yüklenmiş demektir.

cdn.adnxs.com  google aramalarında veya bir web sitesinde gezinirken karşınıza çıkabilir. Tarayıcı pencerenizin haricinde pop-up pencereler açarak size reklam gösterir. Bu sayede yayıncısına para kazandırmayı amaçlamaktadır.   cdn.adnxs.com  genelde bilgisayara ziyaret ettiğiniz bir web sitesindeki sahte Flash player güncelleme veya tarayıcı güncellemesi uyarısını tıkladığınızda bulaşır.

cdn.adnxs.com  kaldırma, cdn.adnxs.com  temizleme işlemi aşağıda anlatılmıştır.
 cdn.adnxs.com  nasıl kaldırılır?  cdn.adnxs.com  nasıl temizlenir? aşamaları:

  1.  cdn.adnxs.com  ile ilişkili yazılımın kaldırılması
  2.  cdn.adnxs.com 'i Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırma
  3. Kötü amaçlı yazılım kaldırma yazılımı ile cdn.adnxs.com  kaldırma
  4. Bilgisayarınıza genel amaçlı bir temizlik ve performans artışı için Malware taraması

 cdn.adnxs.com  nasıl kaldırılır?  cdn.adnxs.com  nasıl temizlenir?

pelinny pelinny (863)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    cdn.adnxs.com nasıl kaldırılır?  cdn.adnxs.com nasıl temizlenir?

    Son dönemde istenmeyen reklam yazılımlarında oldukça fazla bir artış söz konusu. cdn.adnxs.com de bunlardan birisi. Pop-up pencereler ile kullanıcıya Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılar ile internette gezinirken reklamlar göstererek  yaratıcılarına para kazandırmak cdn.adnxs.com'in ana amacı.  Ayrıca bu tür istenmeyen reklam yazılımları bilgisayarlar için ciddi güvenlik tehdidi oluşturmakta. Aşağıda cdn.adnxs.com kaldırma adım adım anlatılmıştır.

    ADIM 1: cdn.adnxs.com ile ilişkili yazılımın kaldırılması

    cdn.adnxs.com kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • cdn.adnxs.com  ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      cdn.adnxs.com  ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Browse2SaveWebCake 3.00,DownloadTerms 1.0LessTabsTidyNetwork.comBrowserDefenderSelection LinksSimpleLyrics
      Spigot Toolbar Spigot Inc, widgi-toolbar
      LyricsSay-1LyricXeekerPlus-HD 1.3BetterSurfLyricsGetPassShowLyricsBuddy-1AlLyricsElectroLyrics-1a2zLyrics-1,Feven 1.8WebsteroidsScorpionSaverHD-Plus 3.5

      Eğer bu programlardan birisi yoksa, ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.cdn.adnxs.com  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Programlar içerisindeki cdn.adnxs.com eklentisini sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin

    ADIM 2:  Junkware Removal  aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  cdn.adnxs.com temizleme

    Junkware Removal, cdn.adnxs.com uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   cdn.adnxs.com kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki cdn.adnxs.com  uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      BetterSurf  kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    ADIM 3: Bilgisayarı cdn.adnxs.com'ten temizleme ( Adwcleaner ile )

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan cdn.adnxs.com kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      cdn.adnxs.com  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner cdn.adnxs.com istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan cdn.adnxs.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      cdn.adnxs.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 4:  cdn.adnxs.com'i Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırma

    cdn.adnxs.com'i Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    cdn.adnxs.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    cdn.adnxs.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve Sıfırla - Reset i tıklayın.

    cdn.adnxs.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

     cdn.adnxs.com'i Firefox'tan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    cdn.adnxs.com  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    cdn.adnxs.com'i Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. cdn.adnxs.com linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    cdn.adnxs.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  cdn.adnxs.com, RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome  cdn.adnxs.com uzantılar kaldır

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına doğru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    Ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    cdn.adnxs.com nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    ADIM 5:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra cdn.adnxs.com'i bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Sorun devam ederse uzmanim.net'e bildirebilirsiniz.

    pelinny pelinny (863)