Cep telefonu azami garanti servis süresi nedir?

Telefonu geçen hafta pazartesi garantiye yolladım. Neredeyse 2 hafta oldu her zaman parça beklediğini söylediler. Anakart değişecekmiş.

Malum telefon lazım birşey her zaman aradığımda ya tersleniyorum yada teknisyenler yemekte gibi saçma saçma cevaplar alıyorum.

Garantiden kaç iş gününde gelmesi normaldir. Şikayet edebilir miyim? Can sıkıcı duruma geldi.

Ritzy teknik servis

ahakan ahakan (100)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Garantisi devam eden bir cep telefonu için azami teknik servis süresi 20 iş günüdür. Cep telefonu servise girdiğinde 20 iş günü içinde tamir edilmeli, değişim yapılmalı, kullanıcıya teslim edilmelidir.

    Sende garanti ile ilgili belgeler varsa onların arka tarafına bak. Buradaki 20 gün, 20 iş günüdür. Aklında olsun. Yani hafta sonlarını ve resmi tatil günlerini saymazlar.

    murat murat (12492)