Cep telefonu tavsiyesi: Redmi Note 8 Pro vs Samsung A70

Redmi Note 8 Pro ile Samsung A70 arasında kaldım .Hangisi daha kullanışlı ve mantıklı sizce ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sana samsung önermem çünkü her aldığım samsung telefon arızalı ve çabuk bozuldu telefonu nazik kullanmama rağmen.

    Redmi Note 8 Pro telefonu iyi ala bilirsin ama sana başka telefon önere bilirim ama şu özelliklere bak

    Samsung galaxy A70 ile Redmi Note 8 Pro 'yu karşılaştırdım senin için

    Telefonları karşılaştırdığım zaman ikisinin de özellikleri yakın fakat CPU Frekansları çok düşük. O kadar Ram var ama maalesef ki CPU Frekansları çok düşük ayrıca CPU Frekansı çok önemli hatta ram yüksek CPU Frekansı düşük ise hiç bir önemi kalmıyor Ram'ın. Diğer özelliklere gelecek olursak Xiaomi MediaTek kullanıyor iyi mi diye soracaksan MediaTekler çabuk bozuluyor diyorlar. Samsung A70 'e bakacak olursak Qualcomm Snapdragon 675 kullanıyor o da eskidi. İkisinin kamerasını karşılaştıracak olur isek ikisininki de aynı diye bilirim.

    Ben sana telefon önerecek olur isem:

    Birazcık daha para biriktir ve Oppo Reno 2 veya o bütcene yakın Huawei P30 Lite al bence.

    Huawei P30 lite telefonunda kendi İşletim sistemini kullanıyor ve bu da + 'ya işaret diye bilirim yanii Apple gibi uzun ömürlük oldular.

    Oppo Reno2 Z 'ya gelecek olursak Opponun güvenlik ara yüzünü Apple kodluyor ve bu da Oppo açısından iyi hatta Oppoların kameraları'da iyi diye bilirim.

    Bana sorarsan bu telefonların ikisinden birini al.

    Oppo Reno2 Z'nin tüm özelliklerini öğrenmek için tıkla

    Huawei P30 Lite'nin tüm özelliklerini öğrenmek için tıkla

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Benim için hafıza kartı desteği olsun. 3.5 mm kulaklık girişi olsun. Mümkünse Otg desteği olsun. Bana yeter. Hee biraz da bataryası güçlü olsun öyle telefon istiyorum jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Sana önerdiğim iki telefonda da o özellikler var @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Arayüz kullanışlılığı açısından en iyisi hangisi ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • İkisi de bana sorarsan Huawei al çünkü kendi yazılımını kullanıyor Google meselesinden sonra ama İnstagram, Facebook , Whatsapp ve twitter gibi uygulamalar henüz Huawei'nin mağazasında yok yani store sinde bu yüzden kararsız kala bilirsin fakat google play'ı sen ek olarak indire biliyorsun korkmana gerek yok. Bana sorarsan her iki telefon da güzel Huawei yi almanı öneriyorum çünkü ben de Huawei'nin başka telefonu var ve çok memnunum @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Ben de telefon alırken çok kararsız kalıyorum :) ama Huawei bana sorarsan iyi ama Oppo da iyi şimdi kararsız insan kalıyor. Sana en güzeli hangisi ise onu al Huawei ile Oppo arasında hangisi sana göre güzelse onu al bence ikisi de çok çok iyi telefonlar kullanımları ara yüzleri de güzel @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Bugün telefonu kullanma şansım oldu Oppo reno2 z yi. Pil göstergesi yok mu sayı ile ? Onu göremedim sanırım. Ayrıca Otg desteği kesin var dimi ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Ayarlardan aça biliyorsun @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Evet var epeyden inceleye bilirsin link ekledim şimdi @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Karanlık mod var mı peki ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Bilmiyorum ama olması lağzım çünkü bütün yeni çıkan telefonlara güncelleme ile eklendi yoksa da güncelleme ile gelir @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Tüm aradığın özellikler var o benim sana önerdiğim telefonlarda @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Oppo ve huaewi telefonları yeni ve yazılımları da yeni artık bütün yeni çıkan telefonlarda karanlık mod özelliği var otomatik olarak geliyor sana olmayan eski telefonlara da güncelleme ile geliyor yavaş yavaş yani huawei emui 9.1 de yok ama Emui 10 güncellemesi gelen telefonlarına ekledi karanlık mod özelliğini kısacası Oppo ve sana önerdiğim Huawei telefonunda karanlık mod ve senin dediğin özellikler var @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce
    • Hepinize teşekkür ediyorum. Oppo reno2 aldım ama biraz pişman oldum gibi. 1. Şarj göstergesi yazmıyor yani ufacık yazıyor ve okuması çok zor. 2. Şarj edilirken falan bildirim ışığı yanmıyor ya da bildirim ışığı yok sanırım çözemedim. 3. Yeni uygulama indirince ana ekrana düşmüyor sanırım onu da çözemedim.. jackrudolphgs 4 yıl önce
    • @jackrudolphgs sen bunları ayarlardan aktif etmen gerekiyor servisten onlar aktif olarak gelmiyor yani otomatik olarak onlar öyle sen bunları ayarlaya biliyorsun darkcrak 4 yıl önce
    • Ayarlardan durum çubuğunda pil göstergesini aktif edince kutunun içinde aktif oluyor pil durumu. Onu daha görünür hale nasıl getirebilirim. Ayrıca bildirim gelince led yanması ayarını nasıl yapacağım ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Öncelikle hayırlı olsun. 1. Pil % sini açmak için ayarlardan pil'e gel ve nuradan pil yüzdesini aç. 2. Bunu da ayarlardan aça bilirsin yani pil ayarlarından 3. Ana ekrana sen sürükleyecen onu yani o uygulamanın üzerine basılı dur ve ana ekrana sürükle bırak @jackrudolphgs sana alına bilecek fiyata en iyi telefonu yazdım yani bu telefondan da memnun kalmayan. Ayrıca her özellik bu telefonda var ama ayarlardan ayarlaman lazım. darkcrak 4 yıl önce
    • Teşekkür ederim. Yalnız bi gösterebilir misin. Led bildirimleri nasıl açılır ve pil göstergesi nasıl kutu içinden çıkar ve daha rahat gözükür. Bunları yapamıyorum.. jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Oppo telefon kullanmıyorum telefonu kurcalamadan bir şey diyemem fakat bildirim ayarlarından aktif oluyor diye biliyorum. Ayrıca iline yaradıysa bilgilerim çözüldü olarak işaretlersen sevinirim @jackrudolphgs darkcrak 4 yıl önce

    -1

    Redmi Note 8 Pro öneririm.

    hydra hydra (3800)