Cep Telefonundan Giden Aramaları Kısıtlama Nasıl Olur?

Turkcell hat kullanıyorum Android (4.2.2) telefonum var ve gelen çağrıları alayım fakat telefonumdan arama yapılmasın istiyorum.
Bir süre sonra da bu özelliği iptal edip normale dönmek istiyorum.
Böyle bir yöntem var mı gerek Turkcell'in ayarlarında ya da Android'in özelliklerinde?

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Hiç anlamadım. Telefonundan arama yapılmasını istemediğin zamanlar aramazsın olur biter.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • maksat bir süreliğine evdekilerin telefonumdan arama yapmaması, kontrol bende olsun istiyorum ama çağrılar gelsin. muvel 6 yıl önce
    • Akla kolay gelmeyecek bir şey.. Mesela evdekilere "benim telefonumdan arama yapmayın" denilebilirdi. Çok özel bir durum :) temmuz 6 yıl önce
    • Neyse.. Dediğin şekilde dışarıdan gelen aramalara kısıtlama, numara engelleme falan oluyorda içeriden dışarıya böyle bir kısıtlama herhalde yok. Çünkü genel olarak bakılırsa bunun bir mantığıda yok. Söylemiştim, seninki çok özel bir şey ve ihtiyaç :) temmuz 6 yıl önce

    Android'de giden aramaları engelleme için Outgoing Call Blocker adlı bir uygulama buldum. Denemedim ama iş görür diye tahmin ediyorum. Deneyebilirsin.

    Outgoing Call Blocker: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.toolworld.callblocker.lite

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Arama Kısıtlama Özelliği Turkcell de var. online işlem merkezinden de yapbilirsin. *34*1234*1 tüm aramaları kısıtlama, *134*1234* iptal etme kısıtlamayı olması lazım. 1234 pin numarası otomatik bu şekilde geliyor.

      hikmet hikmet (73)