Certificate Error hatası

Bir resim yükleme sitesinde girdiğimde (eksiup.com) karşıma Certificate Error : Session #2934 The Server presented a certificate that did not validate, because it was issued to different host  yazan bir pencere geliyor. İlk kez karşıma çıktı. Başka sitelerde sorun yok ama. Google Chrome kullanıyorum

Bu nedir?

alivecan alivecan (337)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Fiddler diye bir şey yüklemiştim. Tam ne iş yaptığını da anlamadım sorun ondan kaynaklanıyormuş. Programı kapatınca hata da gitti.

    alivecan alivecan (337)
    4 yıl önce cevaplandı

      Siteye girdim bende hata çıkmadı. The Server presented a certificate that did not validate, because it was issued to different host  hatasının anlamı sunucunun yolladığı SSL sertifikasındaki domain bilgisi ile kullanıldığı sitenin adı uyuşmuyor.

      Fakat bu hata eksiup sitesinden kaynaklanmıyor olabilir. Sitede görünen reklamlardan da kaynaklı olabilir. Örneğin sitedeki reklamların kullanıdığı linkler HTTPS ile başlıyorsa ve bu sitelerin SSL sertifikalarında sorun varsa sende bu mesaj görüntülenmiş olabilir.

      Fakat hata Google Chrome'a ait bir hata değil. Başka bir yazılımdan geliyor olabilir.

      alattin alattin (16999)