{CF93D06A-43BB-4aa4-A4FB-99880124E1AC} virüsü nasil temizlenir?

CheatGlobal Loader programını indirip bilgisayarımda spoof işlemi yaptım. İşlem başarılı olsa da herşeyi kaldırıp virüs programlari ile temizleyip Malwarebytes ve Kaspersky hiç bir sorun bulamadım. Bu virüs bilgisayar açılıca yada 10-12 saat sonra masaüstünde not defteri olarak beliriyor. Not defterinin içi boş. Not defter ismi ise şu şekilde;{CF93D06A-43BB-4aa4-A4FB-99880124E1AC}.

Not;bilgisayarıma format atamam çünkü format attığım zaman spoof işlemim sıfırlanıyor.

jett jett (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğin şey bir virüs değil.  Kullandığın bir program muhtelelen o dosyayı masaüstünde oluşturuyor.

    Windows Update bile bazen dosyaları isimlendirirken CF93D06A-43BB-4aa4-A4FB-99880124E1AC gibi ifadeler kullanıyor. Aslında bu dosya adı tc kimlik numaran gibi eşsiz bir değer.

    Malwarebytes ve Kaspersky ile de taratmışsın sorun bulunmamış. Dosyayı hangi program yaratıyor merak ediyorsan Process Monitor gibi bir programdan faydalanabilirsin. Önce dosyayı sil sonra Process Monitor, ile işlemleri izle.

    Dosya oluştuğunda Process monitöre git ve Find diyerek oluşturulan dosyanın adını arat.

    hakan hakan (15424)
    1 yıl önce cevaplandı

      Dediğiniz işlemleri uygulayacağım teşekkür ederim.

      Merhabalar dediğiniz program benim için fazla karışıktı ve neyin ne oldugunu anlayamadim teşekkürler. Umarım windows update'dir

      jett jett (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • dert etme, virüs olmadığını bil. hakan 1 yıl önce