Check signal cable hatası

Masaüstü bilgisayarı açtığımda siyah ekran üzerinde Check signal cable yazısı geliyor ve bilgisayar açılmıyor.

Check signal cable hatasının çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Check signal cable hatasının sebebi monitörünüzün bilgisayarınızdan sinyal alamıyor olmasıdır.

    Check signal cable hatasının sebebi aşağıdakilerden biri olabilir:

    • Monitör kablosu bilgisayar kasasının arkasından çıkmış veya oynamış olabilir.
    • Ekrana elektrik geliyor fakat bilgisayar kasasına elektrik gelmiyor olabilir.
    • Bilgisayarınız arızalanmış olabilir.
    • Ekran kartınız bozulmuş olabilir.

    Check signal cable hatası alınıyorsa ilk olarak bilgisayar kasası ve ekran arasındaki data yani veri kablosu kontrol edilmelidir. Çıkmış veya yerinden oynamış olabilir.

    Daha sonra elektrik kabloları kontrol edilmelidir.

    Bunlarda bir sorun yoksa teknik bilgi sahibi iseniz kasanızı açarak ekran kartınız on board yani tümleşik değilse yerine tam oturmuş mu kontrol edebilirsiniz.

    Bilgisayar kasasına elektrik geliyor, kablolarda da sorun yoksa Check signal cable anakart veya ekran kartı sorunu yüzünden olabilir. Parçaları teker teker kontrol etmelisiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)