​chkdsk problemi acil!

Merhaba, bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. fena halde panik yaptım:(
Harici belleğime 126 gb büyüklüğünde fotoğraf albümleri ekledim.
300 gb 'lık belleğin 296 gb'ı dolu durumda. Ancak fotoğraflar albümüne girmek istediğim zaman donuyor ve şu uyarıyı veriyor. " F: sürücüsündeki diski kullanabilmek için önce biçimlendirmeniz gerekli." Ardından da erişilemiyor/ Veri hatası(döngüsel artıklık denetimi). uyarısı geliyor. Bu zamana kadar sürekli kullandığım bir bellekti. Çalışır durumda görünüyor. Hiç bir dosyayı açıp giremiyorum ancak dolu görünüyor. Belgelerime artık ulaşamayacak mıyım.Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Bu durumdan sonra sayfanızdaki bir yazıyı görüp onu uyguladım

http://uzmanim.net/soru/veri-hatasi-dongusel-artiklik-denetimi/1827

uygulamasını yaptıktan sonra;

İşlem devam ederken,harici belleği yere düşürdüm kablosu çıktı hemen taktım ve sonra yine aynı komutu yazdım.Ve şimdi şu uyarıyı alıyorum; Birim bir başka işlem yüzünden kullanımda olduğundan chkdsk çalıştırılamıyor.Bu birim önce çalıştırılırsa chdsk işleyebilir. O zaman bu birimde açılan tüm işleyiciler geçersiz olur. Bu birimde bir çıkartma zorlaması yapmak istiyor musunuz e⁄h

Çok uzun sürdüğü için bilgisayarı sürekli açık tutuyorum.ne yapmam gerek yardımınıza ihtiyacım var.Acil

mavipota mavipota (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Harici diski düşürmeniz hiç iyi olmamış.

    Bilgisayarı kapatın. Harici diskin kablolarını çıkartın.

    Daha sonra bilgisayarı açık ve harici diski takın. Doğrudan CHKDSK işlemini başlatın.

    Bu işlem sırasında harici disk üzerinde işlem yapmayın. Diskin içinde gezinmek vs gibi.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Söylediğiniz yolu takip ettim.Uzun sürdüğü için bilgisayarı açık bıraktım.Sabah kontrol ettiğimde bu durumla karşılaştım. Değiştirecek alan yok, hata oluştu ve yeniden komut istiyor.

      Ne yapmalıyım?

      chkdsk-problemi

      mavipota mavipota (1)