CHKDSK Taraması %25 de kaldı

Şuan disk taraması yapıyorum üzerinden yaklaşık 1 saat 10 dakika gibi bir süre geçti 20 ye kadar hızla ilerledi sonra 20 de yavaşladı 25 te ise takıldı.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sabit diskinde problem olabilir. Hani daha önce bir konu açmıştın, "Hiçbir değişiklik yapmadığım halde PC'de donmalar başladı" diye. İşte sebebi bu olabilir. Fakat bu bir ihtimaldir ve CHKDSK taramasının sonuçlanabilmesi için hiç kapatmadan beklemeyi sürdürmelisin. Belki bir-iki saat, hiç ilerleme olmasa bile.. O eğer ciddi bir bed sektör falan yoksa eninde sonunda -belki % 25'den aniden %100'e çıkarak- tamamlanır.

    Sabret ve tamamlanmasını bekle. Gerekirse bir iki saat beklemelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Abi hiç tamamlanmazsa? :( toprak34 6 yıl önce
    • Önce beklesene yahu! Tamamlanmazsa onu o zaman konuşuruz, değilmi. Ama sen merak etme mutlaka sonuçlanacaktır, öyle yada böyle.. Büyük ihtimalle problem yok ve bir süre bekleterek aniden %100'e fırlayarak tamamlanacak. Sakin ol ve bekle @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz sıkıntıdan yan odaları dolaşıyordum döndüğümde tamamlanmıştı :) yardımların için teşekkürler abi toprak34 6 yıl önce
    • Merak etme soğukkanlılığını kaybetme demiştim, geçmiş olsun :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz abi nelerin değişti nereden görebilirim/anlayabilirim? toprak34 6 yıl önce
    • "Hiç tamamlanmazsa" diye sormuştun ve ben sana "Grekirse sonra konuşuruz" demiştim. Gerekmedi ama ben yinede söyleyeyim; eğer tamamlanmasaydı mazallah kıyamet kopabilirdi, hayat sona ererdi, intiihar falan etmen gerekebilirdi. Bak bunların hiçbiri olmadı ve sen hayata geri döndün (belki yeniden doğdun) . Fesupanallah :)) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Eğer başında bekleseydin ve hatalar bulunsaydı onu chkdsk sonuçlanma aşamasında gösterebilirdi. Ama şu andaki durum mutlaka hatalar vardı ve onlar bulunarak düzeltildi manasına gelmez. Belkide sabit diskte problem görülemedi ve chkdsk bu halde tamamlandı. Bunu PC'nin kullanılması sırasında farkedebilir veya hissedebilirsin @TOPRAK34 temmuz 6 yıl önce
    • D: Bölümündede CHKDSK disk denetlemesi yaparsın. Bu bölümde C: bölümünde olduğu gibi PC'nin yeniden başlatılması gerekmez. Windows oturumunda başlar ve yine aynı oturumda devam eder ve sonuçlanır (Eğer D: bölümüne yüklediğini söylediğin programlar engellemezse) @toprak34 temmuz 6 yıl önce