Chkdsk yaparken açılışta siyah ekranda kalıyor çözümü nedir?

Chkdsk yaparken  açılışta siyah ekranda kalıyor çözümü nedir? Sadece disk hata bölümünde oluyor.

yasuoo211 yasuoo211 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    HDD sağlık testi ve bad sector testi yap.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      MASAÜSTÜ EKRANI DEĞİL ŞİFRE EKRANI GELMİYOR KLAVYE DONUYOR HATA ONARIMI APTIĞIMDA SİYAH EKRANDA KALIYOR

      yasuoo211 yasuoo211 (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        chkdsk komutunu hangi parametreler ile kullanıyorsun?

        1. Komut ekranını yönetici olarak aç.
          Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
          Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
        2. Daha sonra komut satırında şu komutu yaz:
          chkdsk c: /r /f

          Komutta C: bölümü sen hangi diski taramak istiyorsan o olmalı. Sistem diskini tarıyorsan işlem bilgisayar yeniden başladıktan sonra devam edecektir.

        Bir de takıldığı ekranın ekran görüntüsünü atarsan çok iyi olur: Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

        alattin alattin (16999)