Chrome adres satırında önerilen web siteleri nasıl silinir?

Google Chrome tarayıcısında adres satısında örneğin g harfina basınca g ile başlayan bazı siteler listeleniyor. Otomatik olarak önerilen bu sitelerden bazılarını silmek istiyorum. Nasıl silerim?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome'da bir harfe basınca listelenen siteler tek tek nasıl silinir?

    Google Chrome tarayıcısı yerleşik bir web sitesi önerme aracı içerir. Daha önce ziyare edilen siteler siz bir harfa bastığınızda önerilmeye başlar. Örneğin x tuşuna bastığınızda x ile başlayan ve daha önce girdiğiniz siteler listelenir. Buradan önerilen sitelerden herhangi birini, silmek istediğinizi kolayca silebilirsiniz
    Chrome otomaik önerilen url silme

    Chrome otomatik tamamlamadan bir web sitesi nasıl silinir?

    1. Adres satırına silmek istediğiniz sitenin ilk harfini yazın.
    2. O harf ile başlayan siteler listelenecektir.
    3. Silmek istediğiniz sitenin üzerine aşağı ok tuşu ile gelin ve Shift tuşu ile birlikte Del tuşuna basın.
    4. Site artık otomatik tamamlama kutusundan silinecektir.
    murat murat (12492)