Chrome ana sayfa değişmiyor

Google Chrome ana sayfa değişmiyor.

Google Chrome'da ana sayfamı google.com.tr yapmak istiyorum fakat ana sayfayı değiştiremiyorum.

Ana sayfamda başka bir web sitesi açılıyor. Google Chrome ana sayfasını nasıl değiştiririm?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor.

    Google Chrome ana sayfanızı değiştiremiyorsanız, Chrome ana sayfanız bir tarayıcı korsanı tarafından ele geçirilmiş olabilir. Tarayıcı korsanları Internet Explorer, Firefox ve Chrome gibi internet tarayıcılarının ana sayfa ve varsayılan arama moturu gibi ayarlarını değiştirirler.

    Böylelikle kullanıcıya tarayıcı reklamlar göstererek para kazanmayı hedeflemektedirler. Aynı zamanda  varsayılan arama motorunuzu da değiştirerek arama sonuçlarını manipüle ederler. Sizi farklı arama sonuçlarına yönlendirirler.

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor sorununun çözümü için aşağıdaki işlemleri yerine getirin.

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor sorununu AdwCleaner kullanarak çözmek:

    Adwcleaner ücretsiz oldukça güçlü bir programdır ve istenmeyen yazılım ve tarayıcınızı ele geçiren reklam virüslerini temizlemek ve ana sayfa korsanlarını temizlemek için oldukça faydalıdır.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Google Chrome ana sayfa değişmiyor - Resimli anlatım
      ADWCleaner  ana sayfa korsanları ve istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Reklam virüslerini ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Google Chrome ana sayfa değişmiyor - Adwcleaner
      Adwcleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Ayrıca ana sayfa değişmiyor sorununun çözümü için tarayıcınızı sıfırlamalısınız:

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor : Chrome Kısa Yollarından Tarayıcı korsanı yazılımın izlerini temizleme

    Chrome'dan kısayollarını temizleme

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.
    2. Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. burada google chrome haricinde bir link varsa kaldırın.
    3. Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin. Araçlar > Uzantıları seçin.Google Chrome ana sayfa değişmiyor nasıl çözülür

    4. Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa BrowserDefenderDelta HomesYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    5. Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın. ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor - chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor çözümChrome Kısayolunu temizleme

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://site.com  gibi bir değer varsa onu silin.

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor - ana sayfa değiştirme

    Google Chrome ana sayfa değişmiyor : Diğer Google Chrome kısa yollarını temizleme

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları delta-homes.com​​ kaldırma

    Alternatif olarak;

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın.
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://site.com gibi olan değeri silin

    Bu işlemlerden sonra Chrome ana sayfa değişmiyor sorunu çözülecektir.  Aşağıdaki işlemler varsa bilgisayarınızda virüs gibi zararlı yazılımları temizlemeye yardımcı olacaktır:

    Chrome ana sayfa değişmiyor gibi sorunlar genelde virüs, trojan ve istenmeyen yazılımlardan kaynaklanır.  istenmeyen yazılımlara karşı ve diğer zararlı virüs, trojan, rootkit, malware gibi yazılımlara karşı bilgisayarınızı düzenli olarak virüs taramasından geçirmelisiniz.

    15 günde bir şu uzmanim.net formülünü uygulayarak bilgisayarınızı tertemiz bir hale getirebilirsiniz:

    Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Yukarıdaki yazılımlar ücretsiz ve %100 güvenilir yazılımlardır.

    Chrome ana sayfa değişmiyor sorununu çözümünü yukarıdaki 4 adımı gerçekleştirerek sonlandırabilirsiniz.

    murat murat (12492)