Chrome Ayarları Her Yeni Açılışta Sıfırlanıyor!

Merhabalar arkadaşlar...Gün geçmiyor'ki, chrome ilgili yeni bir hatayla daha karşılaşmayalım..Hemen hemen diğer hiçbir tarayıcıda karşılaşmadığımız enteresan enteresan hatalarla karşılaşıyoruz!

Şimdi diyeceksiniz'ki,arkadaşım o halde sende başka bir tarayıcı kullan ne kasıyorsun kendini ?

İşte işin içinden çıkamadığımız noktada bu ya..Uzun yıllardır aynı tarayıcıyı kullandığım için,artık hiçbir tarayıcı beni bu kahrolası ''Chrome'' gibi tatmin etmiyor..Bu yüzden öyle'ki adeta mahkum olmuşuz bu chrome o derece!

Benin chrome'la ilgili yeni sorunum..Chrome tarayıcı her açılışta ayarlar sıfırlanıyor!

Denemediğim yöntem kalmadı (Tüm çerezleri kökten silmek,chrome kaldırıp yeniden yüklemek vs vs) işin içinden çıkamadım...Nette bayağı bir araştırdım,ama akla yatkın bir çözüm bulamadım!

Hep aynı hata (Chrome her açılışta sıfırlanıyor ve her chrome girişte ayarları yeniden yeniden yapmak insana adeta kriz geçirtiyor!

Ne yapacağız şimdi..Bu sorun nedir arkadaşlar ?  birde sizlerden fikir almak istedim.

sleepstalker sleepstalker (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Sorun (Wise disk cleaner) programı ile alakalıymış..Programı kaldırıp yeniden kurdum,sorun ortadan kalktı,herhalde program üzerinde tıklamamam gereken bir ikonu tıklamışım ve yaklaşık bir aydır boşu boşuna bu hatanın çilesini çektim!

    Dediğim gibi,hiç aklıma gelmemişti programı kaldırıp yeniden kurmak!

    Neyse..Sorun düzelmiştir...Cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürleri sunuyorum...

    sleepstalker sleepstalker (7)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Geçmiş olsun. Kendi çözümünü kabul edebilirsin ve hatta etmelisin. Bunu yaparsan benzer problemlerle karşılaşanlar bu çözümü daha kolay farkedebilirler ve faydalanırlar. Çözüm kabul düğmesi sol taraftaki bölmede. temmuz 7 yıl önce
    • Ayrıca belirteyim, benzeri problemlerde eğer Sistem Geri Yükleme aktif ise (Aktif halde tutmak gerekir) problemin ortaya çıkmasından itibaren fazla zaman geçirmeden, sistemi problem öncesi bir zamana geri almak, en kolay ve etkili çözüm olur. Aklımızda bulunsun. temmuz 7 yıl önce
    • Bunu belirtmeniz iyi oldu,şimdi ''Çözümlenmiştir'' diye onaylıyorum...Bilgilendirmeler ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler. sleepstalker 7 yıl önce
    • :) @sleepstalker temmuz 7 yıl önce

    chrome ayarlarının kendiliğinden sıfırlanması banada enterasan geldi yıllardır chrome kullanıcısıyım

    en fazla chrome tıklatığım zaman chrome varsayılan tarayıcınız olsunmu diye sorabilir bende ayarlardan chromeyi var sayılan yapardım ve sorun biterdi sizde çok farklı bir hata vermiş

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Aynen bende anlamadım..Chrome çok ilginç bir tarayıcı,dediğim gibi diğer hibir tarayıcıda olmayan enteresan entersan sorunlarla karşılaşıyoruz! sleepstalker 7 yıl önce

    Chrome kullanıcı verileri aşağıdaki yol üzerinde bulunuyor.

    C:\Users\[KullanıcıAdınız]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

    Burada Chrome üzerinde yaptığınız değişiklikler kaydoluyor ve siz her başlangıçta yaptığınız ayarlamaları tekrar yapmıyorsunuz.

    Siz Chrome üzerinde bir değişiklik yaptığınızda klasörde dosyalar oluştuğunu gözlemleyebiliyor musunuz?

    Ayrıca Chrome uygulamasını sağ tuş yönetici olarak çalıştır diyerek başlattığınızda ve Chrome üzerinde ayarlarınızı gerçekleştirdiğinizde değişikliklerin kalıcı olup olmadığını kontrol edin.Bunun Chrome verilerinin yazılacağı klasörde gerekli kullanıcı izni verilmemiş olması olabilir.Yönetici olarak çalıştır diyerek bunu aşmış olmanız gerekir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle cevaplar in teşekkürler...Ek olarak,ben pc ile her işim bittiğinde (C Cleaner vede Wise disk cleaner) programlarıyla pc yi yani çerezleri siler bilgisayarımı kapatırım..Daha önceleri böyle bir sorun yoktu ama yaklaşık 1 aydır bahsettiğm iki programla çerezleri sildikten sonra vede chrome yeniden girdikten sonra ayarlar sıfırlanıyor..Yani bu programlarla çerezleri silmedinmi bir sorun yok ama ne zaman ki cleaner ve wise cleaner ile çerezleri silsem ayarlarım sıfırlanıyor! sleepstalker 7 yıl önce
    • Soruda bunu belirtseydiniz çok iyi olurdu.Çünkü sorunun sebebini kendiniz söylemişsiniz. Ccleaner ile silmenizin ardından bu sorunu yaşıyorsanız, Ccleaner uygulamasına Chrome için fazladan silme işlemi yetki vermiş olabilirsiniz.Ccleaner uygulamasını başlatın, sağ taraftaki Applications kısmına gelin orada Chrome uygulamasını bulun. Eğer tüm tikleri seçtiyseniz Chrome üzerindeki tüm verileri silmeye ayarlamışsınız demek oluyor.Ayarlarınız buradaki gibi mi? https://i.hizliresim.com/Nlj3oa.jpg @sleepstalker ismailsarp 7 yıl önce
    • Öncelikle Wise Disk cleaner veya Cclenaer ile tek tek silerek hangisinin bu soruna neden olduğunu bulun @sleepstalker ismailsarp 7 yıl önce
    • Dediklerinizi tek tek uygulayıp size geri dönüş yapacağım..Teşekkürler sleepstalker 7 yıl önce
    • soruna sebep olan program (Wise disk cleaner) c cleanerle temizlik yaptım ayarlar sıfırlanmadı ama (Wise disk cleaner)'la yaptıktan sonra ayarlar sıfırlandı! sleepstalker 7 yıl önce
    • wise disk cleaneri kaldırp geri yüklesem sorun düzelirmi acaba,bu programı yıllardır kullanıyorum..c cleanerin temizleyemediği çerezleri temizliyor çünkü...Ayarları karışmış olabilirmi,yeniden kursam düzelirmi ? sleepstalker 7 yıl önce

    CCleaner kullanıyorsanız sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Cleaner'ı devreden çıkartıp deneyin.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevap ve bilgilendirme için teşekkürler. sleepstalker 7 yıl önce

    Virüsler/zararlı yazılımlar marifetiyle olabilir.

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Sistem saati ve takvim doğru ayarlımı, onada bakmak lazım.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkürler..bilgisayarımda (Malwarebytes vs birkaç daha zararlı yazılım silme programı her zaman bulundurur ve en az haftada bir kere pc de bir sorun olmasada bu programlarla taratırım..Tarih ve takvim ayarlarım doğru..Yukarıda belirttiğim gibi (Wise disk cleaner) programını kaldırp yeniden deneyeceğim ve neticeyi bu başlık altında bildireceğim..Teşekkürler. sleepstalker 7 yıl önce