Chrome Başlangıç Ayarları İzni

Bilgisayarıma reklam virüsü bulaşmıştı.Bende Malwarebytes Anti-Malware İle tarama yapıp temizledim.Hatta Regedit'ten bulup ordaki virüsleri de temizledim ama chrome'dan

Yeni Sekme sayfasını aç

Kaldığım yerden devam et

Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç.  Sayfaları ayarla

olan kısımda linki değişmeme izin verilmiyor.

RESİM  http://i.hizliresim.com/9paoz5.png

birkan birkan (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Resimde görüldüğü şekilde chrome.exe'den sonrası varsa sil.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor çözümü için:

      Adım 1:  Kayıt defterinden Chrome ilkelerini silin

      Google Chrome içerisinde herhangi bir seçeneğin yanında Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor yazıyorsa bununla ilgili kısıtlamayı Kayıt defterinden silmelisiniz.

      1. Çalıştıra regedit yazın ve enter tuşuna basın.
      2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin
        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\
      3. Bu yol içinde, kayıt defterinin sol tarafında bulunan Chrome değerini sağ tuşla tıklayın ve silin

      Adım 2: Windows  ilke dosyalarını silin

      1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
      2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
      3. System32 klasörünü çift tıklayın.
      4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
      5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
      7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
      8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
      9. Görünüm sekmesini tıklayın.
      10. Görünümde şu değişiklikleri yapın
        Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
        Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
        Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
      11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
      12. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
         C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
      13. Machine klasörüne girin.
      14. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.
      15. Bilgisayarı yeniden başlatın.

      Şimdi silmeniz gereken ikinci bir ilke dosyası daha var. Bunu silmek için

      1. C:\ProgramData klasörüne gidin.
      2. Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.
        ntuser.pol dosyasının silinmesi
      3. Bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

      • malesef düzelmedi. yine Bu seçenek, yöneticiniz tarafınızdan denetleniyor. Hatası ile karşılaşıyorum birkan 9 yıl önce
      • mutlaka eksik yaptığınız bir aşama vardır. Yukarıda yazdıklarım kesin çözümdür. Facebooktan uzmanim.net'e mesaj atın bir bakalım. hakan 9 yıl önce
      • teşekkürler sorun düzeldi.Dediğiniz gibi ilk adımı atlamışım.chrome'yi silmemişim birkan 9 yıl önce