chrome baştan yükleme ve virüs sıkıntısı

merhaba hocam.sizlere bir şeyler tanışmak için bir sorum olacaktı.benim facebook kendiliğinden bir şeyler paylaşmaya ve mesaj atmaya başladı.sonra bunun nedeninin.. storagegoogleapis denilen virüs yüzünden olduğunu sizden öğrendim .bende google chrome direk sildim.ve ben sonra baştan chrome kurarsam gene bu sıkıntıyı yaşarmıyım.sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum tşkler

mehmetguzel mehmetguzel (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    cheromeyi kaldırmak yeniden yükletmek çözüm olmuyor @alattin hocanın 2 yıl önce paylaştığı çözümü adım adım

    uygularsanız storagegoogleapis bu virüsten kurtulabilirsiniz konuya gidin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Üst mesajdaki zor ve karmaşık @candan ( @alattin ) çözümünden önce daha genel çözümlere başvurmalısın:

      Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      Eğer bunlar çözüm olmazsa @candan tavsiyesi yoldan giderek çözüm aranabilir.

      Önemli not: Yeni Chrome yüklemesi öncesi C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google\  klasörünü silmekte fayda vardır. Yoksa önceki yüklemeden bazı problemler yeni yüklemeye taşınabilir (Klasöre ulaşabilmek için windows gezgininde/dosya gezgininde  "Gizli dosyalar göster" ayarı yapılmalıdır. Daha sonra eski haline getirilir).

      temmuz temmuz (12505)