Chrome bildirim istekleri tamamen nasıl engellenir?

Google Chrome ile web sitelerinde karşınıza gelen xxxx sitesi şunu yapmak istiyor: bildirimleri gösterme pencereleri nasıl engellenir? Chrome ile bildirim istek pencereleri nasıl engellenir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Web siteleri Google Chrome tarayıcı üzerinden size bildirim gönderebilmek için izin isteyebilir. Neredeyse tüm web siteleri size bildirim göstermek için sizden izin isterler. Bunu da web sitelerini ziyaret ettiğinizde aşağıdaki gibi bir pencere ile yaparlar:

    Chrome bildirim izin penceresi

    Tüm web siteleri için bu izin bildirim isteklerini kapatmak mümkündür.Bildirim isteklerini tamamen kapatmak için şu adımları uygulayın:

    1. Chrome tarayıcısını açın.
    2. Chrome adres satırına şu komutu kopyalayın ve yapıştırın:
      chrome://settings/content/notifications
      ve enter tuşuna basın.
    3. Bildirimler penceresinde Göndermeden önce sor (önerilir) kapalı duruma getirin.
    4. Burada artık sadece engellendi yazacaktır.

    Artık Web siteleri size izin istek pencereleri gösteremeyecektir. Tüm web siteleri için bildirim istekleri tamamen kapatılmış oldu.

    alattin alattin (16999)