Chrome Canary nedir? Google Chrome'dan ne farkı var?

Chrome Canary nedir?

Google Chrome'dan ne farkı var?

Ne zaman Chrome Canary yüklemeliyim?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome Canary nedir? Google Chrome'dan ne farkı var?

    Chrome Canary, kısaca Google Chrome'un en yeni sürümüdür.

    Google Chrome normalde 4 farklı sürümü vardır. Normal, Beta, Dev ve Canary.

    Canary,  Google Chrome'un sürekli güncellenen sürümüdür. Neredeyse hergün bir güncelleme gelir. Stabil ve tam test edilmiş değildir. Dolayısı ile zaman zaman hatalar karşınıza gelebilir, sorunlu çalışabilir. Çalışabilir diyorum çünkü Canary sürümü test edilmiştir fakat tüm testler yapılmamıştır. Yenilikler eklenir ve Canary sürümü yayınlanır.Google Chrome'un etaylı testler yapılmamış halidir.

    Buna nazaran Chrome Canary, Google Chrome'da olmayan pek çok özelliğie sahiptir. Chrome Canary yayımlandıktan sonra ortaya çıkan hatalar Google'a iletilir ve bu hatalar düzeltilir.

    Chrome Canary, günlük (her gece) olarak güncellenir ve otomatik yayımlanır. Mac ve Windows versiyonları vardır.

    Google Chrome ve Chrome Canary  birlikte aynı bilgisayarda çalışabilir. Yani bilgisayarınızda Google Chrome varken Chrome Canary  de yükleyebilirsiniz.

    Ne zaman Chrome Canary yüklemeliyim?

    Google Chrome'da aşamadığınız sorunlar varsa Chrome Canary yükleyebilirsiniz. Fakat Chrome Canary'in stabil olmadığını ve hatalar içerebileceğini unutmayın.

     Chrome Canary nereden indirebilirim?

    Buraya tıklayarak  Chrome Canary indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)