Chrome çeviri kapatma

Google Chorme ile bir web sitesine gezinirken sürekli Bu sayfayı çevirmek ister misiniz diye bir soru soruyor.

Özellikle farklı dillerdeki sitelerde sürekli karşıma bu uyarı çıkıyor. Google Chrome çeviri kapatma gibi bir özelliği var mı? Bu sayfayı çevirmek ister misiniz uyarısını nasıl kapatırım?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome çeviri kapatmak için aşağıdaki işlemleri uygulayın

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Tarayıcı araç çubuğunda, sağ üst köşedeki Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
    3. Ayarlar'ı seçin.
    4. Ayarlar sayfasının en alt bölümündeki Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın.
    5. "Diller" bölümünde, "Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner" onay kutusunun işaretini kaldırın.

     Chrome çeviri kapatma Google Chrome içindeki bu ayar ile açılabilir veya kapatılabilir. Google Translate yani çeviri özelliği ile size farklı dillerdeki sayfaları çevirmenize olanak sağlıyor. Fakat sürekli   Bu sayfayı çevirmek ister misiniz uyarısının çıkması can sıkıcı olabiliyor.

    pelinny pelinny (863)
    9 yıl önce cevaplandı

      Chrome sayfa çevirisi hizmeti her ne kadar bizlere inanılmaz bir kolaylık sağlıyorsa da buradaki çeviriler bazen hatalar ile dolu olabiliyor. Mota mot yapılan çevirilerin anlam bütünlüğüne sahip olmaması ilgili websayfasında ne söylenmek istendiğinin anlaşılmasını imkansız kılıyor. Böyle durumlarda profesyonel bir elden yardım almanız zaruridir. İşte sizlere web sayfalarını çok kısa süre içerisinde çok uygun fiyata tercüme yapacak bir adres: https://www.protranslate.net/tr/yeminli-tercume/ burası!

      sponsorluicerik sponsorluicerik (82)