Chrome'da birden bire reklam sayfası açılması hakkında.

Arkadaşlar Chrome ayarlarını komple sıfırlasamda, malesef aynı durum söz konusu acaba Chrome'a eklediğim eklentilerden, bilgisayara kurmuş olduğum programlardan dolayı böyle bir durum olabilir mi ?

lucas77 lucas77 (199)
1 yıl önce sordu

  • Ekran görüntüsü ekler misin? Bildirim mi yeni pencere mi anlayalım hakan 1 yıl önce
  • Yeni pencere olarak karşıma çıkıyor. lucas77 1 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kurmuş olduğun bir programdan kaynaklı olabilir elbette.  Fakat Chrome'u sıfırlamak bazen işe yaramıyor.

C:\Users\(KullanıcıAdı)\AppData\Local\Google\Chrome klasöründeki  User Data klasörünü silmeyi deneyebilirsin. Eğer bir şekilde silemediğin bir eklenti varsa bu klasörle birlikte silinecektir.  Bazı eklentiler çok yapışkan olabiliyor.

Chrome Uzantılar bölümüne gelen bir şey var mı kontrol eder misin?

Bir de şöyle bir videomuz var. Belki faydası olur: https://www.youtube.com/watch?v=K5EUIhMSG6s

hakan hakan (15424)
1 yıl önce cevaplandı

  • Malesef, denedim olmadı. Fakat şuna rastladım yeni gmail hesabı ile Chrome'a geçiş yapınca birden bir reklam uzantısının etkinleştirilme kutucuğu belirdi ekranın tam üstünden, bende elbette ''Hayır'' seçeneğine tıkladım fakat daha sonra önceki hesabımın kayıtlı olduğu Chrome'a geçiş yapınca ve uzantılarını kontrol edince reklam uzantısına rastlamadım. lucas77 11 ay önce

İlk önerinizi aynen uyguladım, ayrıca belirtmem gerekir ki ilk önerinizi uygulamadan önce Windows 10'un kendi ''Defender''ından tam ve kapsamlı tarama yaptırdım bir virüse rastlamadım sonra bu yazımın başında belirttiğim üzere ilk önerinizi uyguladım. Eğer olumlu sonuç alırsam onay vereceğimi beyan ederim, gerekirse ikinci önerinizi de uygularım ikinci öneride de olumlu sonuç alırsam onay veririm. İlginiz için teşekkür ederim.

lucas77 lucas77 (199)