Chrome'da kapatma tuşuna basınca kapanmaması için ne yapmalıyım?

0

Arkadaşlar chrome tarayıcıyı kapatmak için çarpı tuşuna basınca kapatmak istiyor musunuz gibisinden bir soruyordu.Hayıra tıklayınca kapanmıyordu eskiden.Bilgisayara format attım.Ancak şimdi çarpı tuşuna basınca kapanıyor.Kapanmaması için ne yapabilirim?

sapphire sapphire (66)
1 ay önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  1

  Ben Chrome'de böyle bir özellik hatırlamıyorum. Chrome MAC sürümlerinde bu uyarıyı verdiyebiliyorsun. Yani chrome tarayıcı kapanmadan önce emin misiniz diye sorabiliyor. Google'da aradım ve bulduğum sonuçlarda PC'de chrome tarayıcı kapanmadan önce uyarı versin gibi bir seçenek yok.  Bunu sağlayan eklentiler var. Belki sende chrome tarayıcı kapanmadan önce uyarsın eklentisi filan yüklemişsindir.

  Eklentinin adı: Chrome Close Lock 

  Eklentiyi buradan indirebilirsin: https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-close-lock/plcabbfeeokakkmdecdccmibahigjkno?hl=en-US

  Eklentiyi kurdum. Boş bir sekme açıyor ve bu sekme sayesinde uyarı verdiriyor. Sekme kapalıysa uyarı almadan kapanıyor.

  Bu eklentiyi kurmak yerine uzmanim.net'i açıp bir soruya cevap yazıp yarıda bırakabilirsin. Diğer sekmelerde çalışıp kapatırsan yine "emin misin?" uyarısı alırsın.  Javascript ile bu kontrolü sağlıyor. Ben eklentiyi pek beğenmedim.

  Başka eklentileri de inceleyip cevabıma ek yapacağım.

  Bulduklarım:

  • Android cihazlarda Chrome için bu seçenek deneysel olarak var. Açık olan birden fazla sekme varsa ve kapatılıyorsa uyarı verebiliyor.

  Yukarıdaki eklenti dışında işe yarar bir şey bulamadım açıkcası.

  hakan hakan (15159)
  1 ay önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol