Chrome'da Tam Ekran Video İzleme Sorunu

Merhabalar,

Bir web sitesi tasarlıyorum. Bir sayfada videolar var. Bir videoyu tam ekran yaptığımda videonun üzerine sayfadaki diğer nesneler de geliyor. Hatta sayfanın menüsü bile geliyor. Sadece chrome'da oluyor. Player değiştirdim ancak sorun devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?

paristanbulima paristanbulima (228)
7 yıl önce sordu

  • Aynı Sorun Bendede Oluyordu Sıfırlayınca Düzeldi Bence Bir Dene nizi666 7 yıl önce
  • Neyi sıfırlayınca chrome u mu? Tüm pclerde aynı şekilde. paristanbulima 7 yıl önce
  • @nizi666 dostum sen çok yanlış anlamışsın :) cemkara 7 yıl önce
  • K.b Ben Yalnış Anlamışım Bende Youtubeda Falan Tam Ekran Yapınca Tam Ekran Olmuyoduda Ondan Dedim. nizi666 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Böyle bir sorun div'lerin class'ından kaynaklanabilir diye düşündüm ve teker teker div'leri kaldırmayı denedim. <Article> tag'ini kaldırdığımda sorun çözüldü.

paristanbulima paristanbulima (228)
7 yıl önce cevaplandı

    Sorun z-index kaynaklı gibi görünüyor. Taşıyıcı için position:relative yaptıktan sonra diğer elementlerin z-index'ini  yüsek değer verirseniz sorun çözülür gibi. Sayfanın menüsünün z-index değerine bakın.  Aşağıdaki değerler menüden daha yüksek olmalı

    #tasiyici { float: left; position: relative; left:0; top:0; }
    #video { position: absolute; left: 0px; top: 0px; min-height: 100%;
             min-width: 100%; z-index: 99997; }​
    #overlay { position: absolute; left: 0px; top: 0px; height: 100%; width: 100%;
               z-index: 99998; }

    <div id="tasiyici">
    <div id="overlay"></div>
    <video id="video" width="" height="" controls="controls" loop="loop" autoplay="">
     <source src="http://www.w3schools.com/html/mov_bbb.mp4" type="video/mp4" />
     <source src="http://www.w3schools.com/html/mov_bbb.ogg" type="video/ogg" />
      Your browser does not support the video tag.
    </video>
    </div>

    cemkara cemkara (4215)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Denedim ancak yine olmayınca divleri teker teker kaldırıp deneyeyim dedim. Article tag'i vardı. Onu kaldırdığımda sorun düzeldi. Teşekkürler, yordum sizi. paristanbulima 7 yıl önce