Chrome donanım hızlandırma nasıl kapatılır?

Google Chrome tarayıcısında Donanım Hızlandırma (Hardware Acceleration ) nasıl kapatılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome donanım hızlandırma nasıl kapatılır?

    Youtube gibi ortamlarda video izlerken sorun yaşıyorsanız, çözüm için Donanım Hızlandırma özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz.

    Donanım hızlandırması açık olduğunda, Chrome tarayıcısı hassas işlemler gerektiren durumlarda grafik işlemlerini GPU'un yapmasını ister. Bu durum aslında oldukça mantıklı ve performans arttırıcıdır. GPU zaten grafik işlemek için tasarlanmıştır. Fakat bu durum bazen sorunlara yol açar.

    Chrome Donanım Hızlandırmayı kapatmak için şu yolu izleyin:

    1. Google Chrome adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın:  chrome://settings/
    2. Açılan ayarlar sayfasının en altında bulunan Gelişmiş linkine tıklayın.
    3. Sistem bölümünü bulun.
    4. Burada Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini kapalı duruma getirin.
    5. Google Chrome 'u yeniden başlatın.

    Bu işlem sounda Google Chrome'da  donanım hızlandırma özelliği devreden çıkacaktır.

    murat murat (12492)