Chrome geçmiş ve çerezleri C# ile silmek

Merhaba,

C#'da Chrome'da ki geçmişi ve çerezleri butona basılınca silmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? İnternette bir kod buldum bu işe yarar mı?

string ChromeDir=@"C:\Users\{0}\AppData\Local\Google\Chrome\User Data";
string yol = string.Format(ChromeDir, Environment.UserName);
if (Directory.Exists(yol))
{
    foreach (string dosyaYolu in Directory.GetFiles(yol))
        File.Delete(dosyaYolu);
}

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome çerezleri düz metin dosyaları şeklinde saklamaz.  Kendi içinde veritabanı içinde saklar. O yüzden yürüttüğün mantıkla silemezsin.

    Chrome\User Data

    klasörünü silersen Chrome'u sıfırlamış olursun. Tüm veriler silinir.

    Tarayıcı verilerini temizlemek gibi işlemler için  Selenium Framework'ünü kullanabilirsin: https://github.com/seleniumhq/selenium

    Selenium, web tarayıcılar için otomasyon araçları sunar. Hiç kullanmadım ama C# API'si var. Örnek kodlar https://stackoverflow.com/questions/28364152/how-can-i-remove-google-chrome-cookies burada mevcut.

    alattin alattin (16984)