Chrome ile bir web sitesinin ekran görüntüsü nasıl alınır?

Chrome ile bir web sitesinin screnshoot'ı nasıl alınır? Google Chrome ile web sitesinin ekran görüntüsü nasıl resim olarak kaydedilir? Chrome ile programsız ekran görüntüsü nasıl alınır? Web sitesinin tam boyutunun ekran görüntüsü nasıl alınır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google chrome ile web sitesi ekran görüntüsü almak mümkün. Bu işlemi komut satırı üzerinden yapmanız gerekiyor. Komut satırı üzeriden bir program kullanmadan web sitesinin tam ekran görüntüsünü almak mümkün.

    Komut satırından şu komutu kullanmanız gerekiyor:

    "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --headless --window-size=1500,3000 --hide-scrollbars  --screenshot="d:\test\uzmanim1.png" "https://uzmanim.net"

    Öncelikle Google Chrome nerede kuruluysa onun tam yolunu bilmelisiniz.  Chrome simgesini sağ tuşla tıklayıp Özelliklere girdiğinizde hedef bölümünde şöyle bir şey yazar:

    "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Bu mesela 64 bit sistemlerde böyledir.  Önce bunu kopyalayın. Sonra yukarıdaki komutu istediğiniz gibi değiştirin.

    Komut içindeki parametrelerin anlamları:

    -window-size:  bu parametre ekran görüntüsü alınacak web sitenin ölçüleri olmalı. 1500 genişlil 3000 yükseklik.  Bu değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

    --hide-scrollbars: kaydırma çubuğunu gizliyor:

    --screenshot: ilk bölüm ekran görüntüsünün nereye kaydedileceği ikinci bölüm ise hangi sitenin ekran görüntüsünün alınacağı.

    Yukarıdaki örnek uzmanim.net sitesinin ekran görüntüsünü alır ve D sürücüsüne uzmanim1.png adı ile kaydeder.

    murat murat (12492)