Chrome kişi 1 kökten kaldırma nasıl oluyor ?

Merhabalar, bir internet cafe kurduk. Chrome da chrome u kapatma simgelerinin yanında profil simgesini nasıl kökten kaldırabiliriz ? O özelliğin çalışmasını istemiyorum. Kişiyi kaldır diyoruz, başka bi profil oluşuyor. Bu kez tüm pc lerde aynı cookie ler gözüküyor saçma sapan bi olay. Chrome da chrome://flags adresinden 2-3 yıl önce devre dışı bırakılabiliniyormuşta şimdi güncel chrome da hem ingilizce olmuş orası hemde ona benzer bişey göremedim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

artis376 artis376 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Daha önce o tamamen devre dışı bırakılabiliyordu ama güncel sürümlerde buna izin vermiyorlar sanırım. Eğer çerezlerin bütün bilgisayarlarda gözükmemesini sağlamaksa amacınız, devre dışı bırakabilirsiniz. Chrome'da çerezlerin (cookies) nasıl devre dışı bırakılacağı veya etkinleştirileceği ile alakalı bir link ekliyorum

    Chrome'da çerezleri devre dışı bırakma

    İstediğiniz sonucu bir türlü alamadınız, tarayıcı olarak başka bir şey deneye de bilirsiniz. Örneğin Opera gibi..

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Hocam Çerez'leri devre dişi bırakmak bi cok sitede sorun çıkarır. Kişisel bilgisayarım olsaydi sorun olmazdi ama hem Chrome kullanmak hemde yukarıda belirttiğim sorunu yaşamamamız adına bir cozum olmalı. Moralimi bozdu :/

      artis376 artis376 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hocam o zaman tarayıcı değişikliği yapmanız en doğrusu olacak, çünkü Google'ın saçma politikaları gereği böyle kural yapacak bir şey yok :) omercik 6 yıl önce

      Google Chrome'u #incognito modunda başlatabilirsiniz: Google Chrome her zaman Gizli modda nasıl başlatılır?

      Bu bir çözüm olabilir. Böylelikle kimlik bilgisi görünmez. Hem de internet kafe için daha uygun bir yapı oluşur.

      hakan hakan (15424)