Chrome local NTP nedir?

Bazen google chrome açtığımda ana sayfa gelirken link kısmında chrome search ntp local ntp html yazıyor bunun nedeni nedir google chrome güncel ve hiçbir uzantı yok herkeste var mı bu durum ?

mumim mumim (19)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğin şey sanırım: chrome-search://local-ntp/local-ntp.html ifadesi.

    Yaptığım araştırmada bu ifade PasswordBox  gibi bir eklentiden dolayı geliyormuş. PasswordBox  eklentisini kapatmak ya da kaldırmak sorunu çözecekmiş.

    Sorun başka bir uzantıdan da kaynaklanabilir. Chrome tarayıcısı adres satırına chrome://extensions/ yazıp enter tuşuna bas. Burada eklendi görüyorsan bunları kaldır. Elbette kullanmadığın uzantılardan bahsediyorum.

    Sorun devam ederse Chrome adres satırına chrome://settings/reset yaz ve enter tuşuna bas. Daha sonra önce bilgisayarı temizle ve sonrasında da Ayaları orijinal varsayılan ayarlara geri yükle seçeneğini tıkla. Sorun düzelecektir.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      aynı sorun 5 - 6 gündür bende de var bu dediğiniz yöntemle kısa süreliğine geçiyor 5dk 10dk sonra tekrar geliyor.

      j3askan j3askan (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Chrome yüklü eklentileri kontrol ettin mi ne görünüyor? alattin 5 yıl önce
      • hiçbirşey yok j3askan 5 yıl önce