Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

Google Chrome nasıl sıfırlanır? Google Chrome nasıl resetlenir?

Chrome tarayıcınızı bazı durumlarda, örneğin istenmeyen bir eklenti yüklendiğinde, internette gezerken sürekli kapanmaya başladığında, eklentiler yüzünden chrome yavaşladığında sıfırlamak veya resetlemek gerekebilir.

Aşağıda iki farklı Google Chrome sıfırlama yöntemi bulacaksınız.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Google Chome ile sorun yaşıyorsanız Google Chrome'un en son sürümünü yüklediğinizden emin olun.

    Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir internet tarayıcısıdır.

    Google Chrome son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

    Google Chrome zararlı uzantılarından kurtulmak için Google Chrome'u sıfırlamanız gerekebilir. Aşağıda iki farklı sıfırlama yöntemi verilmiştir. İlk sıfırlama yöntemi tercih edilen yöntemdir. Bu işlemde başarısız olursanız ikinci yöntemi tercih edebilirsiniz.
    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    1. Yöntem : Google Chrome Sıfırlama - Default klasörünün silinmesi (Önerilen Yöntem)

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden
    3. Windows XP için şu yolu izleyin:

      AppData klasörü gizli olabilir. Bu sebepten AppData klasörüne erişebilmek için şu yolu izleyin. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan pencereye %appdata% yazın ve enter tuşuna basın.
      Bu işlem sizi Appdata adlı klasöre götürecektir.  Daha sonra aşağıdaki yolu izleyin.
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\
      Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10  için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    4. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    5. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    2. Yöntem : Google Chrome Sıfırlama - Google Chrome içinden sıfırlama

    1. Google Chrome'u açın ve adres satırına şunu yazın:
      chrome://settings/reset

    2. Karşınıza şöyle bir pencere gelecek
      Chrome resetleme
    3. Buradan Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin seçeneğine tıklayın

    4. Ayarları Sıfırla penceresinde Ayarları sıfırla butonuna basın.

    Bu işlemden sonra Google Chrome ayarlatınız sıfırlanmış olacaktır.

    murat murat (12492)