Chrome silinmeyen uzantı sorunu

Chrome'da saçma sapan kimlikli bir uzantı buldum beraberinde 10-20 civarında baya bişe bulmuştum hepsini sildim ama BloCkTheAddApp 3.2 diye bişi hiçbir şekilde silinmedi cemkara adlı arkadaş bir çözüm yazmıştı ona bakarak denedim silindi gittim chrome'u en başından yükledim gene olmadı arkadaş sinirim bozuldu her tıkladığım şeyde "sup" isimli sekmeler çıkıyor delirecem.

alaula alaula (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba sorununuz bir adwware veya mallware hatasıdır aşağıdaki adımları sıra ile uygularsanız sorununuz ç.özülecektir saygılarımla..

    AdwCleaner indir adresinden AdwCleaner indirebilirsiniz.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijacker yazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    ADIM 3: Please Install Flash Player Pro To Continue virüs temizleme

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde tarayıcıya bulaşan eklentileri silme aşamasına geçin.

    Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

    ADIM 4: Please Install Flash Player Pro To Continue .Please upgrade to continue uyarısını  kaldırma: Chrome Eklentilerini Silme

    Chrome'u açın ve aşağıdaki yönergeleri izleyerek Chrome zararlı eklentilerini silin.

    1. Google Chrome u açın.
    2. Araçlar > Uzantıları seçin.Adcash nasıl temizlenir chrome
    3. Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Adcash, RelopiX, Youbar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk ToolbarlinkbuckseBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoom Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.Chrome  Adcash uzantılar kaldır

    Please Install Flash Player Pro To Continue .Please upgrade to continue uyarısını Mozilla Firefox'da alıyorsanız şu işlemleri yapın:

    1. Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın
    2. Açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin
    3. Canadaalltax kaldırma: Firefox sıfırlama Adcash  nasıl silinir firefox
    4. Açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra  Bilgisayarı yeniden açın ve kontrol edin.

    Eğer sorun devam ederse bana yorum olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

    laboustasarim laboustasarim (693)