Chrome tarayıcı ayarlarım kilitlendi

Ayarlardan ana sayfamı ya da tarayıcılarımı değiştiremiyorum. uzmanım.net ten de okudum (http://uzmanim.net/soru/chrome-ana-sayfa-degismiyor/2234) linkindeki herşeyi yaptım her yeri araştırdım ama çözüm bulamadım. Çünkü son kısma gelindiğinde Chrome ayarlardaki anasayfa menusu değiştirme vs tarif edilmiş ama bende o kısımlar hiç çalışmıyor. Yani değiştir dediğimde yine bu "netmahal" çıkıyor ve o site oradan silinip yerine birşey yazılamıyor "Bu şeçenek, yöneticiniz tarafından denetleniyor" yazıyor. Ne yapabilirim?

musayigin musayigin (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yapmanız gereken şey Netmahal'in erişimini engellediği anasayfa değiştirme kısmını eski haline getirmek. Bunun için C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörününe giriniz. Machine klasörüne girip Registry.pol dosyasını siliniz. Ardından C:\ProgramData klasöründeki ntuser.pol dosyasını siliniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

    Ayrıca Netmahal'den tamamen kurtulmak ve daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linklerde belirtilen adımları uygulamanızı öneriyorum.

    Tarayıcı ana sayfanız Portalsepeti olduysa: Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?
    Tarayıcı ana sayfanız NetMahal olduysa: NetMahal tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?
    "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor" hatası alıyorsanız: Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor

    utkubayat utkubayat (885)