Chrome tarayıcıya YouTube şifremi kaydedemiyorum

Chrome kullanıyorum Google hesabıma bağlı, YouTube'da oturum açarken bir defa yanlışlıkla şifremi hiçbir zaman kaydetmemeyi seçtim. O günden beri YouTube şifremi Chrome'a kaydedemiyorum. Chrome ayarlarındaki şifresi hiç kaydedilmeyecek olan siteler kısmında YouTube gözükmüyor

Denediğim çözümler:

Chrome'u defalarca silip tekrar yükledim, olmadı

Chrome'daki Google hesabımdan çıkış yapıp tekrar girdim, olmadı

Windows'taki oturum açarkenki kullanıcı adımı ve şifremi değiştirdim (birkaç sitede böyle çözüldüğü söyleniyordu) yine olmadı

Yeni bir siteye üye olurken şifre kaydetme önerisi geliyor ama YouTube için bir defa hiçbir zaman şifre kaydetmemeyi seçtikten sonra birdaha hiçbir zaman şifre kaydetme önerisi gelmedi. Internet Explorer'da YouTube hesabımla oturum açıp şifre kaydetmeyi oradan denedim ama Explorer'da aynı şekilde şifre kaydetmeyi önermedi. Eğer önerseydi yer imleri içe aktarma kullanarak şifreyi Chrome'a aktaracaktım.

Bir türlü bu sorunu çözemedim ve bu yüzden Opera kullanmak zorunda kalıyorum. YouTube'u çok sık kullandığım için her seferinde şifre girmek istemiyorum.

gerilerdengelen gerilerdengelen (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    YouTube'da oturum açma şifrenizi kaydetmek için şu adımları uygulayın

    • Öncelikle normal bir şekilde hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra youtube.com ana sayfasına gidin.
    • Şimdi tarayıcınızın adres çubuğunda bir kilit simgesi göreceksiniz, buna tıklayın (Resim1)
    • Tıkladıktan sonra size şifrenizi kaydetmek isteyip istemediğinizi soracak, Evet diyerek onaylarsınız ve şifeniz Chrome tarayıcıya kaydedilmiş olur.

    Artık YouTube'da bir sonraki oturum açmalarınızda şifrenizi otomatik olarak girecek

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    Dediğiniz gibi yaptım ama şifre önerisi çıkmadı.

    gerilerdengelen gerilerdengelen (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • O halde şöyle yapın, accounts.google.com adresine gidin. Burada oturum açın, şifre kaydetme önerisi sorarsa bunu kaydedin. Zaten YouTube ile oturum açarkende buradan açıyor, yine aynı kapıya çıkmış olacak @gerilerdengelen omercik 6 yıl önce
    • Sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayan varsa aşağıda yazmış olduğum yerde ki klasörü silip chromeu tekrar açsın düzeliyor. C:\Users\(Bilgisayar kullanıcı adı)\AppData\Roaming\Google\Chrome\User Data burada ki User Data klasörünü silip chromeu tekrar açınca düzeldi. Sanırım yaptığım bütün işlemler burda ki user data'ya işleniyor ve chrome bunu gördüğü içinde youtube ve google şifresini kaydetmiyordu. User Data klasörünü silince chrome sıfırlandı. Tekrar google hesabımla giriş yaptım ve youtube şifresini kaydetmeyi önerdi gerilerdengelen 6 yıl önce