Chrome ve Firefox ön bellek arttırma

0

izlediğim videoları indirmeyle filan uğraşmadan tarayıcıların cache klasöründen kolayca alıyorum fakat videonun boyutu fazla olunca nereye gittiğini bulamıyorum.Acaba tarayıcıların önbelleğini arttırarak bu sorunu çözebilirmiyim? Yada ön belleği en yüksek tarayıcı hangisidir ?

Not: İdman işe yaramıyor her sitede o yüzden onu önermesseniz sevinirim.

rodass rodass (1)
6 yıl önce sordu

  Toplam 3 Cevap


  0

  Firefox'da disk cache limitini arttırmak mümkün, 

  Bunun için Firefox'u açın.

  Adres satırına 

  about:config yazın enter tuşuna basın.

  Sonra arama bölümüne 

  browser.cache.disk.capacity yazın ve bulduğunuz değeri iki kere tıklayın sonra dilediğiniz rakamı girin.

  murat murat (11023)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   Cvp için tşk ederim , bende araştırıp aynı yere vardım sanırım Araçlar>Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Çevrim Dışı Depolama menü yolundan  max MB değerini girdim fakat videonun boyunu 40 MB'ı (tahminen bu miktar) geçince video firefoxttaki Cache klasöründe yada başka bi klasörde bulunamıyor. Ve burda yine tıkandım.

   rodass rodass (1)
   6 yıl önce cevaplandı

    0

    Bunun sebebi tarayıcının disk cache yerine memory yani bellek cache  kullanması. Bu sebepten videoları disk üzerinde bulamazsınız.  

    Bazı videolar disk üzerinde ön belleğe alınır  bazıları bellekte önbelleklenir.  Bu sitenin kullandığı teknolojiye göre değişir.

    Bu sebepten bazı videoları disk üzerinde bulamazsınız. Mesela Youtube bazı videoların disk üzerinde önbelleklenmemesi için özel önlemler  almıştır.

    Firefox'un bazı indirme eklentileri mevcut.  Deneyebilirsiniz.

    hakan hakan (14154)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sorunu tek bir sitede yaşıyorum Hakan dediğin çok mantıklı ama siteden kaynaklansa hiç alamazdim yani video 40 Mb ve altındaysa sorun yok ama üstündeyse nereye gidiyor bulamıyorum.Hatta firefoxsun Mb olarak chromedan daha fazla Cache klasöründe depolamasından dolayı artık tamamen firefoxa geçtim diyebilirim ama bana fazla da değil 50-60 Mb sınırı lazım rodass 6 yıl önce
    • youtube'nin mesela belli bir boyutun üzerine bunu yaptığını biliyorum. Sitenin linkini vermeniz mümkün mü? hakan 6 yıl önce
    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol