Chrome ve Mozilla LapTop'u Kapatıyor

ASUS Marka LapTop Kullanıyorum. Chrome Kullanırken Aradan 10-15 dk Geçiyo Geçmiyo Şak Diye Kapanıyo. Mozillada da Bi Kaç Sekme Açınca Aynı Durum Söz Konusu Oluyor.

zamanakar42 zamanakar42 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Pille ilgili olduğunu düşünüyorum. Fişe takılı değilken oluyorsa pilinizin değişmesi gerek. Fişe takılıyken oluyor mu?

    misty misty (556)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Pilsizde Denedim Olmadı.. Aynı Sonucu Aldım Maalesef.. zamanakar42 7 yıl önce

    Isı sorunu yaşıyor olabilirsin.  Bilgisayarın çok ısınıyor mu kontrol ettin mi?

    Bu durumun tarayıcı ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sadece tarayıcıda açılan sekmeler işlemciyi fazla çalıştırıyor ve bu da ısınmaya yol açıyor olabilir.

    Herhangi bir işlem  yapmayınca kapanma sorunu olmuyor mu?

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yok Hayır Ama Sadece Facebook Açıkken Bile Böyle Oluyo. Önbelleğide Temizliyorum Sıklıkla Ama Yine Kapanmasına Engel Olamıyorum. zamanakar42 7 yıl önce
    • Microsoft Edge Kullanıyorum Onda Hiç Böyle Bi Sorun Yaşamadım. Ama Chrome ve Mozilla Bilgisayarı Berbat Ediyo. zamanakar42 7 yıl önce

    Bende @murat gibi düşünüyorum.

    Aşağıdaki programı download et sisteme yükle ve bu program ile işlemci sıcaklılarını kontrol et:

    AIDA64 Extreme Edition (Everest Ultimate) 5.70 Final İndir (tıkla)

    Sıcaklıkları boşta ve web browser'lar çalışır halde ayrı ayrı kontrol edersin.

    Eğer sıcaklıklar 75-80 dereceleri bulurda geçerse mutlaka önce laptop alt kapağı açılarak bir iç temizlik yapılmalıdır ve eğer problem devam ederse son çare, işlemci termal macununu yenilemek olacaktır.

    Sıcaklıklar normallerden fazla çıkmazsa CHKDSK disk denetlemesini denersin.

    CHKDSK disk denetlemesi windows işletim sistemelerinde disk hata ve problemlerini düzeltmek için kullanılan/kullanılması gereken hem önemli hemde etkili bir uygulamadır.

    Sabit disk bölümleri (bilhassa C. ama varsa diğer bölümlerde) /f ve /r komutlarıyla taranır ( chkdsk c: /f /r ve varsa chkdsk d: /f /r gibi ).

    CHDSK taraması nasıl yapılır:

    Yönetici yetkisi ile cmd (komut istemi) açılır ve chkdsk komutu yazılarak enter'lenir. Çikan y/n sorusuna cevabı yazılarak yine enter'lenir.

    Taramalar oldukça uzun sürer, sabırla sonuna kadar beklenmelidir (Bazan taramadaki ilerleme takılır gibi uzunca bir süre aynı %'de de kalabilir. Hiç meraklanmayın ve sabırla beklemeye devam edin. Eninde sonunda tarama kaldığı yerden devam edecek ve sonuçlanacaktır.).

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Eyvallah Kardeşim Söylediklerini Dener Size Dönerim İnşâAllah. Sağolasın zamanakar42 7 yıl önce
    • Kolay gelsin :) temmuz 7 yıl önce