Chrome veya Mozilla Firefox'ta tek tıkla birden fazla site açmak mümkün mü?

Arkadaşlar pek çok site ile ilgileniyorum. Her birine tek tek arama çubuğuna adres yazmak çok zor ve zahmetli oluyor. Örneğin; 1 Chrome/Firefox logosuna tıklayınca 7 farklı siteye gidecek, başka bir Chrome/Firefox logosuna tıklayınca farklı 5-6 siteye gidebilecek bir yöntem veya program var mı?

sapphire sapphire (66)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tek tuşla birden fazla site açmak için aşağıdaki yöntemi uygulayın.

    Yeni > Metin Belgesi

    start firefox siteadresi siteadresi siteadresi

    Boşluk var arada. Eğer birden fazla site açacaksanız yukarıdaki gibi yapmalısınız.

    Dosya > Farklı kaydet...

    Dosya adı: XXXXX.bat
    Kayıt türü: Tüm Dosyalar

    Kaydet..

    Simge değiştirmek için ise aşağıdaki yöntemi uygulayın.

    Bat dosyasını bir klasöre atın. Sağ tıklayıp kısayol oluştur seçeneğine tıklayın.

    Kısayolu masaüstüne atıp sağ tıklayıp özellikler seçeneğine tıklayın.

    Çıkan Özellikler penceresinden Kısayol sekmesine tıklayıp Simge değiştir kısmına tıklayın.

    Gözat kısmına tıklayın.

    Hangi uygulamanın simgesini seçecekseniz o dosya yoluna gidin. Ben Firefox seçeceğim için Mozilla Firefox > Firefox.exe kısmına tıklıyorum.

    Ve buradan simgeyi ayarlayabiliyorsunuz.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • @hydra hocam görsel olarak göstermeniz mümkün müdür? sapphire 2 yıl önce
    • Bat dosyasını bir klasöre at kısayol oluşturup masaüstüne at. Sonra kısayola sağ tıkla özellikler > kısayol > simge değiştir kısmından mozilla simgesi yapabilirsin. @sapphire hydra 2 yıl önce
    • hydra bunları yapmaya gösteren bir video falan var mı? sapphire 2 yıl önce
    • Video yok ama konuyu detaylandırdım @sapphire hydra 2 yıl önce