Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi uyarısı

Google Chrome'u açıp bir web sitesine girmek istediğimde err.quicksearch.website.com/error.aspx sayfasına yönleniyor. Bu sayfada karşıöma aşağıdaki gibi bir mesaj çıkıyor:

Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi
Google Chrome tarayıcınıza ait kritik güvenlik güncellemesi mevcuttur.
Otomatik güncelleme özelliği devre dışı bırakıldığından bu güncellemeyi elle
gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Web gezintisine devam edebilmek için güncellemeyi gerçekleştirmeniz gerekiyor
Tarayıcımı güncellemek istiyorum(Quick Search)

Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi uyarısı nedir? Bu uyarıdan nasıl kurtulurum?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi uyarısı çözüm:
    err.quicksearch.website.com/error.aspx adresi üzerinden yapılan bu uyarı sahte bir uyarıdır.

    err.quicksearch.website.com/error.aspx üzerinden kullanıcıları kandırmak için yapılan güncelleme uyarısı şu şekilde:

    Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi

    Google Chrome tarayıcınıza ait kritik güvenlik güncellemesi mevcuttur.
    Otomatik güncelleme özelliği devre dışı bırakıldığından bu güncellemeyi elle
    gerçekleştirmeniz gerekiyor.

    Web gezintisine devam edebilmek için güncellemeyi gerçekleştirmeniz gerekiyor
    Tarayıcımı güncellemek istiyorum(Quick Search)

    Bu bu uyarıyı alıyorsanız bir tür DNS yönlendirmesine maruz kalıyorsunuz demektir.

    Çözüm için:

    1. DNS değiştirin
      Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?
      Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?
      En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?
    2. Modeminizde güvenlik açığı var mı kontrol edin:
      [çözüldü] Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?
    3. Bilgisayarınızı zararlı yazılım, virüs taramasından geçirin.

    Virüs taraması için aşağıdaki programlardan yararlanabilirsiniz.

    1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
      Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi uyarısı DNS değiştirmek ile çözülebilir. Fakat modeminiz eski ve güvenlik açığı olan bir modelse bu sorun veya benzer sorunla tekrar karşılaşabilirsiniz.

    DNS değiştirmek geçici bir çözüm sağlar.

    Chrome Zorunlu Güvenlik Güncellemesi  gibi uyarılardan sakınmak için Crack, Porno sitelerinden uzak durmanız gerekiyor.

    murat murat (12492)