ChromeOS Flex logo sonrası siyah ekranda kalıyor

youtube videonuzdaki gibi ChromeOS Flex yükledim. Açıldıktan sonra siyah ekranda kalıyor. Ekranda ChromeOS Flex logosu var. Öylece bekliyor. Ne yapabilirim?

alivecan alivecan (337)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome OS Flex siyah ekranda kalıyorsa bir kaç sebebi olabilir. Olası sebepler şunlardır:

    • Cihazınız desteklenmiyor
      https://support.google.com/chromeosflex/answer/11513094 buradaki listeden desteklenenler listesinde bilgisayarınız var mı kontrol edin. Buradaki liste Chrome OS Flex sertifikalı cihazlar listesi. Bu cihazlarda herhangi bir sorun yaşanmadığı belirtilmiş.  Bu cihazlar dışında sorun yaşama ihtimali olabilir.
    • Sorunlu USB bellek
      USB belleğe Chrome OS Flex yazıdırılırken sorun oluşmuş olabilir. Bu durumda USB belleği tekrar formatlamak ve yenide Chrome OS Flex'u yazdırmakta fayda var.
    • Sorunlu USB Port
      USB belleğin taklı olduğu portta sorun olabilir. Farklı USB portları denemek de fayda sağlayabilir.
    • BIOS Secure Boot Kapatma
      Bazı bilgisayarlarda BIOS üzerinden secure boot kapatmak çözüm sağlamış. BIOS üzerinden secure boot  kapatılıp tekrar deneme yapılmalı.
    alattin alattin (16984)